13.1.2011 | Aktuality

Protože je osobní upozornění jeden z nejúčinnějších způsobů, jak aktivizovat lidskou ostražitost, vydali se policisté na Uherskohradišťsku přímo do domácnosti seniorů. Právě starší lidé se totiž díky své nedostatečné ostražitosti stávají častými oběťmi zlodějů a podvodníků, kteří se pod různými záminkami snaží dostat do jejich domácností. Zde buď vylákají peníze přímo, nebo se snaží zjistit, kde mají lidé svoje úspory schovány. Senioři byli např. nabádáni, aby nevpouštěli do svého domu nikoho cizího, zamykali hlavní dveře i ty ze dvora, nevydávali ani nepřijímali peníze v hotovosti od jakýchkoli kontrolorů a aby při pohybu podezřelých osob volali linku 158.Policisté z Preventivně informační skupiny Uh. Hradiště také navštívili v úterý ráno děti z mateřské školky ve Štěpnicích. Zastavovali děti, které vcházely do školky, a ptali se jich, zda chodí přes přechod pro chodce, jestli ví, kde je takový přechod namalovaný, na kterou stranu se u přechodu rozhlíží a proč mají reflexní pásky na oblečení. Dětem za správné odpovědi pak rozdávali reflexní pásky, reflexní vesty a kartičky se sloganem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“.

 

Komentáře


xiaozheng6666 napsal(a)
10.8.2017 15:47 | 112.5.238.*

2017-8-10 xiaozheng6666 adidas outlet online coach outlet online fred perry canada goose oakley sunglassesNapsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

13.1.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

21.2.2013

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.