13.1.2011 | Aktuality

Protože je osobní upozornění jeden z nejúčinnějších způsobů, jak aktivizovat lidskou ostražitost, vydali se policisté na Uherskohradišťsku přímo do domácnosti seniorů. Právě starší lidé se totiž díky své nedostatečné ostražitosti stávají častými oběťmi zlodějů a podvodníků, kteří se pod různými záminkami snaží dostat do jejich domácností. Zde buď vylákají peníze přímo, nebo se snaží zjistit, kde mají lidé svoje úspory schovány. Senioři byli např. nabádáni, aby nevpouštěli do svého domu nikoho cizího, zamykali hlavní dveře i ty ze dvora, nevydávali ani nepřijímali peníze v hotovosti od jakýchkoli kontrolorů a aby při pohybu podezřelých osob volali linku 158.Policisté z Preventivně informační skupiny Uh. Hradiště také navštívili v úterý ráno děti z mateřské školky ve Štěpnicích. Zastavovali děti, které vcházely do školky, a ptali se jich, zda chodí přes přechod pro chodce, jestli ví, kde je takový přechod namalovaný, na kterou stranu se u přechodu rozhlíží a proč mají reflexní pásky na oblečení. Dětem za správné odpovědi pak rozdávali reflexní pásky, reflexní vesty a kartičky se sloganem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

13.1.2011

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>