3.6.2010 | Aktuality

AKTUALIZOVÁNO 18:30 hod.

Rozhodnutí hejtmana Zlínského kraje byl opět vyhlášen stav nebezpečí pro území celého Zlínského kraje na dobu od 2. června 2010 do 13. června 2010 do 24.00 hodin.

Platí 3.povodňový stupeň.

Dále naleznete informace podané Krizovým štábem města Uherské Hradiště.
Meteorologická situace: tlaková níže se středem nad Ukrajinou se vyplňuje a ustupuje k východu. Další frontální systém je očekáván dnes v nočních hodinách. Ovlivní především severovýchod Moravy. Průměrné srážky se očekávají kolem do 35 mm v Bílých Karpatech, do 50 mm na návětří Beskyd. Tato skutečnost může znamenat zastavení poklesu hladin menších toků, případně jejich mírný vzestup. Výhled meteorologické situace slibuje od pátečního rána zlepšení, neboť se začne prosazovat tlaková výše na Velkou Británií. Ta by měla zajistit bezsrážkové období do pondělí 7. června 2010. Poté lze očekávat četnější přeháňky a bouřky, které by ale neměly zásadně negativně ovlivňovat vývoj hydrologické situace.

Hydrologická situace: výška vodní hladiny 635 cm na řece Moravě ve Spytihněvi, tendence slabý pokles. Řeka Olšava a Dřevnice jsou mimo stupně povodňové aktivity. Kulminace nastala na Bečvě v Dluhonicích, v Kroměříži a Olomouci.

Lokální problémy jsou průběžně řešeny ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému. Vzhledem k plošnému rozsahu není možné vyřešit všechny problémy současně, prosíme občany o trpělivost.

Zátopa v Kunovicích a Sadech je postupně odčerpávána hasičskými sbory, došlo k výraznému snížení hladiny jednotlivých lagun.  

Stálé hlídky městské policie a Policie ČR kontrolují situaci na hrázi řeky Moravy.

Bezprostřední nebezpečí nehrozí, přesto však doporučujeme obyvatelům v záplavových oblastech sledovat vývoj povětrnostní a hydrologické situace.

Zřízená linka pro informování občanů: 572 525 856, 572 525 857.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

3.6.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>