22.4.2011 | Aktuality

„Chovat se šetrně k životnímu prostředí“ – to je vůdčí myšlenka projektu U studánky žijeme, naši Zemi chráníme, kterým se v počátku jara pravidelně zabývají děti a učitelky z mateřské školy Pod Svahy. Ten vychází z vlastních zkušeností malých předškoláčků. „Na procházce jsme viděli kolem sebe neskutečný nepořádek, kdy se na zemi kromě „běžných“ odpadků povalovaly i brusle, matrace a petlahve. Dětem se to vůbec nelíbilo a tak jsme se rozhodli, že začneme právě od těch nejmenších,“ představuje start projektu učitelka Michaela Verbíková. Učitelky si s dětmi začaly o nepořádku povídat, na procházkách pozorovat kontejnery a společně s rodiči sbírat vršky od plastových láhví, ze kterých později vznikl obrázek loga mateřské školy.„Rozjeli jsme se na výlet do staroměstského Kovosteelu, podívat se , co se s odpadky děje. Vystoupali jsme na maják v moři odpadů, projeli se  Steelinkou k pirátské lodi Naděje, viděli jsme, kde se odčerpává ze sprayů freon a jiné nebezpečné látky,“ pokračuje ve vysvětlování smyslu projektu učitelka Eva Salčáková. I pro dospělé bylo překvapením, že se tmavá zámková dlažba vyrábí z recyklovaných pneumatik. Do školky pak děti začaly přinášet výrobky z různých recyklovatelných materiálů, které vystavily ve vstupních prostorách. „Setkalo se to s nebývalým ohlasem všech příchozích dětí, jejich rodičů i ostatních dospělých. Po ukončení výstavy se expozice rozebere a odpad s dětmi roztřídíme. Odměnou pak bude výlet do Chřibů do lesa, kde uvidíme, jak vypadá lidskou činností málo poznamenaná příroda,“ doplnila vedoucí učitelka MŠ Pod svahy Renata Kudrová.


Děti z uherskohradišťské mateřské školy Pod svahy připravují výstavu výrobků z odpadových materiálů.

Vladimír Salčák

obrázek
obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

22.4.2011

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>