5.7.2010 | Aktuality

Okresní agrární komora pro okres Uh. Hradiště a Zemědělský svaz ČR, územní organizace v Uh. Hradišti, vyhlásili III. ročník soutěže TOP VÍNO SLOVÁCKA. Přihlásit se mohou vinaři Zlínského kraje a z obcí Blatnice po sv. Antonínkem a Blatnička.

Předat přihlášky i vzorky z roku 2009 (pouze z odrůd majících původ na území ČR) mohou vinaři ve dnech 4. a 5. srpna 2010 od 8 do 16 hodin na určených svozových místech. Vína se budou hodnotit v celkem třech kategoriích, tak, jak je uvedeno ve statutu soutěže. Ten bude zájemcům o účast v soutěži na vyžádání zaslán. Hodnocení vzorků držiteli platného osvědčení o degustační zkoušce, jejichž seznam je předkládán ke schválení Ministerstvu zemědělství, proběhne ve dnech 12. a 13. srpna 2010.

Deset nejlepších vín obdrží certifikát a medaile TOP VÍNO SLOVÁCKA 2010. Tímto označením se pak mohou pyšnit i na obalech svých výroků.Slavnostní vyhlášení soutěže se bude konat 4. září 2010 na vinařských slavnostech v Polešovicích.
Více informací obdržíte u garanta soutěže a ředitelky OAK a ZS ČR Karly Malinové (Svatoplukova 346, Uh. Hradiště; tel.: 572 551 219, e-mail: oak-uh@uh.cz).

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

5.7.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>