9.6.2010 | Aktuality

Uherskohradišťská radnice zve všechny zájemce na dny otevřených dveří nově zrekonstruované obřadní síně. Prohlídky se konají každou červnovou středu (9. 6., 16. 6., 23. 6. a 30.6.), o odborný výklad se postará historička Blanka Rašticová. Začátek komentované prohlídky je vždy od 16.00,16.30, 17.00 a 17.30 hodin. „Svým rozsahem se jedná o nejzásadnější rekonstrukci těchto reprezentačních prostor města od doby svého vzniku 1892. Dominantní chloubou obřadní síně se tak vedle Uprkových nástěnných maleb stává také nově zrestaurovaný pětiramenný lustr z konce devatenáctého století. Za zmínku stojí i originální postmodernistická výmalba přísálí na motivy slováckých pestrobarevných krojů, které tak rád maloval i Uprka. Stavební náklady si vyžádaly 5 950 000 Kč, nový interiér byl pořízen za 690 000 Kč a projekční práce stály 475 000 Kč. Dotaci poskytl Zlínský kraj z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón ve výši 820 000 Kč,“ sdělil při otevření zrekonstruovaných prostor koncem roku 2009 starosta města Libor Karásek.

„Budova Nové radnice byla postavena pro městskou spořitelnu a městský úřad na místě dvou starších měšťanských domů v letech 1892–1893 podle projektu brněnských architektů Vojtěcha Dvořáka a Karla Welzla z roku 1891. Výzdobu zasedací síně, nacházející se v patře po celé šíři předního traktu, provedl nejznámější malíř Slovácka Joža Uprka spolu se svým žákem Cyrilem Mandelem. Vnitřní podélnou stěnu zdobí nástěnné malby zachycující výjevy z dějin města,“ prozradila něco málo z bohaté historie radnice i obřadní síně Rašticová. Zbytek se určitě dozvíte, pokud se dnů otevřených dveří zúčastníte.


obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

9.6.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>