2.11.2010 | Aktuality

Městská průmyslová zóna Jaktáře si odnesla druhé místo ze soutěže Podnikatelská nemovitost roku 2009 v kategorii Zóna roku. „O titul mohli usilovat ti, kteří připravili kvalitní podnikatelské nemovitosti a v roce 2009 do nich ohlásila investici alespoň jedna nová společnost. Nesmírně mě těší, že se zúročilo úsilí dlouhodobě věnované do vytvoření moderní průmyslové zóny Jaktáře. O to více si tohoto ocenění vážím v době zpomalení jejího dokončení vlivem nepříznivé hospodářské situace,“ sdělil místostarosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.Průmyslová zóna Jaktáře o rozloze 135 000 m2 je budována od roku 1998. Tehdy začaly první výkupy pozemků, v roce 2000 došlo k zainvestování. Město přivedlo do průmyslové zóny chybějící inženýrské sítě (vodovod, horkovod) a vystavělo dopravní napojení s páteřní komunikací dovnitř zóny včetně nové křižovatky i autobusových zastávek a celý prostor odkanalizovalo. Od roku 2001 byly pozemky postupně převáděny jednotlivým zájemcům. V současné době jsou všechny pozemky prodány, poslední firmy dokončují projekty na budování svých areálů včetně infrastruktury. Podnikatelská nemovitost roku je odborná soutěž vyhlašovaná Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Sdružením pro zahraniční investice - AFI.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.11.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>