15.6.2011 | Aktuality

Po roce se opět do Uherského Hradiště vrátila putovní sbírka pro Haiti, kterou poznáte podle zaparkovaného náklaďáku Praga V3S. Loni lidé v Uherském Hradišti tento netradiční projekt podpořili částkou 108 718 korun. Kč. Během akce, která potrvá do 17. června, si můžete prohlédnout kopii vozidla, které pomáhá na Haiti, vystaveny jsou panely s fotografiemi a informacemi o projektu. Nechybí ani dobrovolníci, kteří rádi zodpoví případné dotazy.Smyslem projektu Praga-Haiti je konkrétní, efektivní a přímá pomoc obyvatelům Haiti. Zaměřuje se na dlouhodobá řešení základních potřeb obyvatel. V první etapě to bylo vyřešení dopravy v misii Baie-de-Henne. Druhá etapa se zaměřila na zajištění zdroje pitné vody především v severozápadní oblasti Haiti. Součástí vize projektu je dále nabízet místním obyvatelům pracovní příležitosti a předávat jim dovednosti a kompetence potřebné pro trvale udržitelný rozvoj. Více informací o netradičním projektu a možnostech, jak jej podpořit, najdete na www.praga-haiti.cz.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

15.6.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>