2.7.2010 | Aktuality

Agentura Moody's Investors Service změnila výhled ratingu města Uherské Hradiště negativního na stabilní. „Učinili jsme kroky ke zlepšení ratingového výhledu na základě doporučení hodnoticí agentury. Díky provedeným opatřením agentura Moody´s změnila při přezkumu hodnocení městu Uherské Hradiště na stabilní, což mě rozhodně potěšilo. Pozitivní ratingové hodnocení je výhodou při jednání s bankami i investory,“ vysvětlil starosta města Libor Karásek.

Změna ratingového výhledu je založena na očekávané stabilizaci finančních a provozních výsledků města po roce 2010 a přehodnocení jeho střednědobého investičního plánu. V roce 2010 by mělo dojít také ke stabilizaci zadluženosti města okolo 55 % jeho provozních příjmů, což je méně než se původně očekávalo. Moody’s zohledňuje také vysoké finanční rezervy města a skutečnost, že ve střednědobém výhledu neplánuje přijetí nových úvěrů.

K poslední úpravě v hodnocení města Uherské Hradiště došlo 18. listopadu 2008, kdy agentura změnila právě výhled ratingu ze stabilního na negativní.

Co je to "rating"?
Rating je založen na posouzení celkového zdraví subjektu se zaměřením na úvěruschopnost. Jeho součástí je hodnocení finanční a nefinanční bonity, které je postaveno na datech získaných přímo od hodnoceného subjektu, ale také na datech získaných z jiných, veřejně dostupných zdrojů.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.7.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>