2.7.2010 | Aktuality

Agentura Moody's Investors Service změnila výhled ratingu města Uherské Hradiště negativního na stabilní. „Učinili jsme kroky ke zlepšení ratingového výhledu na základě doporučení hodnoticí agentury. Díky provedeným opatřením agentura Moody´s změnila při přezkumu hodnocení městu Uherské Hradiště na stabilní, což mě rozhodně potěšilo. Pozitivní ratingové hodnocení je výhodou při jednání s bankami i investory,“ vysvětlil starosta města Libor Karásek.

Změna ratingového výhledu je založena na očekávané stabilizaci finančních a provozních výsledků města po roce 2010 a přehodnocení jeho střednědobého investičního plánu. V roce 2010 by mělo dojít také ke stabilizaci zadluženosti města okolo 55 % jeho provozních příjmů, což je méně než se původně očekávalo. Moody’s zohledňuje také vysoké finanční rezervy města a skutečnost, že ve střednědobém výhledu neplánuje přijetí nových úvěrů.

K poslední úpravě v hodnocení města Uherské Hradiště došlo 18. listopadu 2008, kdy agentura změnila právě výhled ratingu ze stabilního na negativní.

Co je to "rating"?
Rating je založen na posouzení celkového zdraví subjektu se zaměřením na úvěruschopnost. Jeho součástí je hodnocení finanční a nefinanční bonity, které je postaveno na datech získaných přímo od hodnoceného subjektu, ale také na datech získaných z jiných, veřejně dostupných zdrojů.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.7.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>