2.7.2010 | Aktuality

Agentura Moody's Investors Service změnila výhled ratingu města Uherské Hradiště negativního na stabilní. „Učinili jsme kroky ke zlepšení ratingového výhledu na základě doporučení hodnoticí agentury. Díky provedeným opatřením agentura Moody´s změnila při přezkumu hodnocení městu Uherské Hradiště na stabilní, což mě rozhodně potěšilo. Pozitivní ratingové hodnocení je výhodou při jednání s bankami i investory,“ vysvětlil starosta města Libor Karásek.

Změna ratingového výhledu je založena na očekávané stabilizaci finančních a provozních výsledků města po roce 2010 a přehodnocení jeho střednědobého investičního plánu. V roce 2010 by mělo dojít také ke stabilizaci zadluženosti města okolo 55 % jeho provozních příjmů, což je méně než se původně očekávalo. Moody’s zohledňuje také vysoké finanční rezervy města a skutečnost, že ve střednědobém výhledu neplánuje přijetí nových úvěrů.

K poslední úpravě v hodnocení města Uherské Hradiště došlo 18. listopadu 2008, kdy agentura změnila právě výhled ratingu ze stabilního na negativní.

Co je to "rating"?
Rating je založen na posouzení celkového zdraví subjektu se zaměřením na úvěruschopnost. Jeho součástí je hodnocení finanční a nefinanční bonity, které je postaveno na datech získaných přímo od hodnoceného subjektu, ale také na datech získaných z jiných, veřejně dostupných zdrojů.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.7.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

21.2.2013

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.