2.7.2010 | Aktuality

Agentura Moody's Investors Service změnila výhled ratingu města Uherské Hradiště negativního na stabilní. „Učinili jsme kroky ke zlepšení ratingového výhledu na základě doporučení hodnoticí agentury. Díky provedeným opatřením agentura Moody´s změnila při přezkumu hodnocení městu Uherské Hradiště na stabilní, což mě rozhodně potěšilo. Pozitivní ratingové hodnocení je výhodou při jednání s bankami i investory,“ vysvětlil starosta města Libor Karásek.

Změna ratingového výhledu je založena na očekávané stabilizaci finančních a provozních výsledků města po roce 2010 a přehodnocení jeho střednědobého investičního plánu. V roce 2010 by mělo dojít také ke stabilizaci zadluženosti města okolo 55 % jeho provozních příjmů, což je méně než se původně očekávalo. Moody’s zohledňuje také vysoké finanční rezervy města a skutečnost, že ve střednědobém výhledu neplánuje přijetí nových úvěrů.

K poslední úpravě v hodnocení města Uherské Hradiště došlo 18. listopadu 2008, kdy agentura změnila právě výhled ratingu ze stabilního na negativní.

Co je to "rating"?
Rating je založen na posouzení celkového zdraví subjektu se zaměřením na úvěruschopnost. Jeho součástí je hodnocení finanční a nefinanční bonity, které je postaveno na datech získaných přímo od hodnoceného subjektu, ale také na datech získaných z jiných, veřejně dostupných zdrojů.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.7.2010

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>