31.1.2011 | Aktuality

Rada Zlínského kraje na svém posledním jednání schválila uvolnění částky 250 000 korun a uzavření smlouvy zajišťující zachování projektu tzv. Rodinných pasů. Ty dnes ve Zlínském kraji využívá 4 497 rodin. Do sítě poskytovatelů je zapojeno celkem 237 subjektů, kteří za své služby nabízejí slevy v rozmezí od 5 do 50 procent. V rámci uvolněné částky bude zajištěna především správa webových stránek projektu, správa databáze poskytovatelů a komunikace s uživateli. Během udržovacího režimu se rovněž mohou přihlašovat další zájemci o členství.„Díky této částce z rozpočtu odboru kultury a památkové péče krajského úřadu bude umožněno, aby projekt mohl být zachován v jakési udržovací fázi i nyní, kdy jej není možné kvůli ekonomické situaci a úsporným opatřením zásadním způsobem rozšiřovat. Projekt, jehož podstatou je poskytování slev a dalších výhod rodinám s dětmi trvale žijícím na území Zlínského kraje, se osvědčil a je využíván hlavně v oblasti volnočasových aktivit. Proto máme zájem na jeho pokračování i v budoucnu,“ sdělil náměstek pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče Jindřich Ondruš. „Při rodinných výletech mohou rodiny díky těmto pasům ušetřit nemalé finanční prostředky, pokud využívají služeb subjektů zapojených do systému. Slevy mohou uplatňovat například při vstupech do kulturních a sportovních zařízení, u některých ubytovacích kapacit, ale také v určitých obchodech. Sám mám například díky pasu vynikající zkušenost se zvýhodněným nákupem knih. Rozhodně tento systém považuji za věc, kterou je správné podporovat a zajistit podmínky i pro její další rozvoj,“ dodal Ondruš.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

31.1.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.