8.11.2010 | Aktuality

K požáru nového bytového domu s celkem dvaatřiceti bytovými jednotkami stojícího v Uherském Hradišti poblíž Mariánského náměstí (za finančním úřadem) došlo v neděli 6. listopadu kolem čtvrté hodiny ranní. Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma zásahovými vozy, kterou posílily jednotky dobrovolných hasičů z několika dalších obcí. Ještě před příjezdem hasičů dům stačilo opustit několik osob, včetně jednoho majitele. Ten se snažil vyjet se svým hořícím vozem od domu a uchránit ho tak před celkovým zničením. V době příjezdu hasičů hořela celá řada zaparkovaných vozidel a vnější plášť nového obytného domu. Hasiči nejprve srazili plameny šlehající do oken bytů v prvním patře a posléze v nařízené evakuaci dům opustilo celkem 12 osob, včetně dvou batolat, těhotné ženy, seniorů a domácích zvířat. Během požáru nebyl nikdo zraněn.Požár se podařilo lokalizovat asi po půlhodině, další hodinu trvalo postupné dohašování jeho ohnisek. Ničivý požár poškodil vnější plášť obytného domu, polystyrenové obložení, kontejnery na odpad a celkem 9 zaparkovaných aut značek BMW, Audi, Volvo, VW Passat, VW Golf, VW Tuareg, Š Superb, Š Favorit a Peugeot 306. Požárem způsobené škody se předběžně odhadují nejméně na 5 milionu korun. Vyšetřovatelé prověřují možnost vzniku požáru od hořícího plastového kontejneru, vyloučeny rovněž nejsou ani další možné příčiny.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

8.11.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>