2.10.2010 | Aktuality

Není příliš obvyklé, aby divadelní inscenace žila na repertoáru jedné divadelní scény deset let. V Uherském Hradišti tuhle raritu máme. Legendární a slavné Rychlé šípy režiséra Roberta Bellana na prknech Slováckého divadla oslavily úctyhodné desáté narozeniny 1. října 2010.

Za celý svůj život prošla hra několika obměnami, ať už režisérem cíleně plánovanými, nebo fórky vzniklými z improvizace. „To víte, že za těch deset let si své repliky a situace různě obměňujeme, aby to stále bavilo diváky i nás,“ přiznává představitel padoucha Dlouhého Bidla Josef Kubáník. Také některé postavy ztvárnilo hned několik herců. Při oslavě desátých narozenin se tak například před překvapeným zaplněným sálem zjevili hned dva Jarkové Metelkové - v podání Míry Zavičára i Petra Čagánka. A také dva Jindrové Hojerové – jednak jako role Davida Vaculíka, ale cestu do Hradiště už poněkolikáté vážil také skutečný pan Jindřich Hojer, podle kterého slavný Jestřáb Jaroslav Foglar napsal jednu z postav nesmrtelného příběhu Rychlých šípů. Pan Hojer dárkem věnoval „Šípákům“ originální veršovanou zdravici.Jako narozeninové překvapení si herci pro nadšené a aplaudující diváky připravili jednu scénku z inscenace hranou v ruštině, jelikož Šípy hodlají dle slov Davida „Mirka Dušína“ Vackeho v budoucnu atakovat i mimočeské scény, a tak se skromně pochlubili, jak svědomitě se na světový úspěch připravují. Nechyběla ani tradiční dražba několika cenných suvenýrů z inscenace, která pro děti z ústavu Na Bělince v Kunovicích získala 14 150 korun.

A kdy se Rychlé šípy chystají do divadelního důchodu? „Dokud budeme chodit, doufáme, že na nás budete chodit,“ uklidnit na závěr oslav diváky David Vacke, čímž je zároveň opět pozval na další porci svěžího humoru a nezapomenutelných zážitků.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.10.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>