2.10.2010 | Aktuality

Není příliš obvyklé, aby divadelní inscenace žila na repertoáru jedné divadelní scény deset let. V Uherském Hradišti tuhle raritu máme. Legendární a slavné Rychlé šípy režiséra Roberta Bellana na prknech Slováckého divadla oslavily úctyhodné desáté narozeniny 1. října 2010.

Za celý svůj život prošla hra několika obměnami, ať už režisérem cíleně plánovanými, nebo fórky vzniklými z improvizace. „To víte, že za těch deset let si své repliky a situace různě obměňujeme, aby to stále bavilo diváky i nás,“ přiznává představitel padoucha Dlouhého Bidla Josef Kubáník. Také některé postavy ztvárnilo hned několik herců. Při oslavě desátých narozenin se tak například před překvapeným zaplněným sálem zjevili hned dva Jarkové Metelkové - v podání Míry Zavičára i Petra Čagánka. A také dva Jindrové Hojerové – jednak jako role Davida Vaculíka, ale cestu do Hradiště už poněkolikáté vážil také skutečný pan Jindřich Hojer, podle kterého slavný Jestřáb Jaroslav Foglar napsal jednu z postav nesmrtelného příběhu Rychlých šípů. Pan Hojer dárkem věnoval „Šípákům“ originální veršovanou zdravici.Jako narozeninové překvapení si herci pro nadšené a aplaudující diváky připravili jednu scénku z inscenace hranou v ruštině, jelikož Šípy hodlají dle slov Davida „Mirka Dušína“ Vackeho v budoucnu atakovat i mimočeské scény, a tak se skromně pochlubili, jak svědomitě se na světový úspěch připravují. Nechyběla ani tradiční dražba několika cenných suvenýrů z inscenace, která pro děti z ústavu Na Bělince v Kunovicích získala 14 150 korun.

A kdy se Rychlé šípy chystají do divadelního důchodu? „Dokud budeme chodit, doufáme, že na nás budete chodit,“ uklidnit na závěr oslav diváky David Vacke, čímž je zároveň opět pozval na další porci svěžího humoru a nezapomenutelných zážitků.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

2.10.2010

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>