24.7.2010 | Aktuality

V neděli 25. července se bude na Velké Javořině konat další ročník Slavností bratrství Čechů a Slováků. Letošní ročník je věnován památce starostů Kunovic a Nivnice - Jiřího Vařechy a Jiřího Bršlici. Na 9 hodin je připraveno položení kytic u památníku na československé hranici. Poté se program přesune do přírodního amfiteátru, kde odstartuje v 9.45 vystoupením dechové hudby Dubovanka, poté bude v 10.15 následovat slavnostní zahájení a vystoupení dalších účastníků (mimo jiné i Hradišťanu s Jiřím Pavlicou). Program bude ukončen v 15.15 společným závěrem Keď zme prechazali.
Hudební vystoupení se budou konat od 11.30 hodin i na malém pódiu. Skauti z Nového Mesta nad Váhom a z DDM Uherský Brod připravili na celý den pro děti soutěže a hry. Organizátoři žádají návštěvníky, aby respektovali, že se nacházejí v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty Již dnes se pak na Velké Javořině koná od 14 hodin setkání cykloturistických patriotů z obou stran hranice, přičemž každý účastník obdrží zdarma pivo a odznak slavností.

Podrobný program slavností na Velké Javořině naleznete zde.
Rozpis odjezdů autobusů směr Velká Javořina naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

24.7.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>