24.7.2010 | Aktuality

V neděli 25. července se bude na Velké Javořině konat další ročník Slavností bratrství Čechů a Slováků. Letošní ročník je věnován památce starostů Kunovic a Nivnice - Jiřího Vařechy a Jiřího Bršlici. Na 9 hodin je připraveno položení kytic u památníku na československé hranici. Poté se program přesune do přírodního amfiteátru, kde odstartuje v 9.45 vystoupením dechové hudby Dubovanka, poté bude v 10.15 následovat slavnostní zahájení a vystoupení dalších účastníků (mimo jiné i Hradišťanu s Jiřím Pavlicou). Program bude ukončen v 15.15 společným závěrem Keď zme prechazali.
Hudební vystoupení se budou konat od 11.30 hodin i na malém pódiu. Skauti z Nového Mesta nad Váhom a z DDM Uherský Brod připravili na celý den pro děti soutěže a hry. Organizátoři žádají návštěvníky, aby respektovali, že se nacházejí v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty Již dnes se pak na Velké Javořině koná od 14 hodin setkání cykloturistických patriotů z obou stran hranice, přičemž každý účastník obdrží zdarma pivo a odznak slavností.

Podrobný program slavností na Velké Javořině naleznete zde.
Rozpis odjezdů autobusů směr Velká Javořina naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

24.7.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.