11.5.2010 | Aktuality

Autorem knihy je Jiří Severin a Slovácké muzeum ji vydává u příležitosti otevření Muzea lidových pálenic ve Vlčnově. V knize najdete 20 fejetonů a historek. Inspirovány byly prostředím pálenic a pijáckých společností, jak je autor zaznamenal na svých cestách Slováckem a Valašskem. Ty Severin podnikal kvůli shánění exponátů pro zmíněné muzeum. Knihu fotografiemi opatřil Jiří Rohel. Kniha bude poprvé prezentována během folklorního pořadu Při pití mnohém rozume sbohem ve vlčnovské Sokolovně. Pořad bude součástí oslav otevření Muzea lidových pálenic, které se konají ve Vlčnově již tuto sobotu.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

11.5.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>