11.5.2010 | Aktuality

Autorem knihy je Jiří Severin a Slovácké muzeum ji vydává u příležitosti otevření Muzea lidových pálenic ve Vlčnově. V knize najdete 20 fejetonů a historek. Inspirovány byly prostředím pálenic a pijáckých společností, jak je autor zaznamenal na svých cestách Slováckem a Valašskem. Ty Severin podnikal kvůli shánění exponátů pro zmíněné muzeum. Knihu fotografiemi opatřil Jiří Rohel. Kniha bude poprvé prezentována během folklorního pořadu Při pití mnohém rozume sbohem ve vlčnovské Sokolovně. Pořad bude součástí oslav otevření Muzea lidových pálenic, které se konají ve Vlčnově již tuto sobotu.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

11.5.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>