5.5.2011 | Aktuality

Uherskohradišťské Slovácké muzeum bylo za vznik Muzea lidových pálenic ve Vlčnově zařazeno v kategorii Muzejní počin roku do nominace na prestižní cenu v národní soutěži muzeí s názvem Gloria musaealis 2010. Kromě Slováckého muzea bylo do nominace zařazeny rovněž pražské Uměleckoprůmyslové museum, Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem a Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. O vítězi se rozhodne 19. května v Pantheonu Národního muzea. Slovácké muzeum je dále iniciátorem vzniku Společnosti přátel slivovice, která sdružuje propagátory dobré slivovice, pořadatele koštů slivovice a jiných ovocných destilátů a podporovatele kulturních aktivit vycházejících z této oblasti současné i tradiční lidové kultury.


Osnovatelé vzniku Muzea lidových pálenic ve Vlčnově - projektový manažer Jiří Severin (vlevo) a ředitel Slováckého muzea Ivo Frolec

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

5.5.2011

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.