5.5.2011 | Aktuality

Uherskohradišťské Slovácké muzeum bylo za vznik Muzea lidových pálenic ve Vlčnově zařazeno v kategorii Muzejní počin roku do nominace na prestižní cenu v národní soutěži muzeí s názvem Gloria musaealis 2010. Kromě Slováckého muzea bylo do nominace zařazeny rovněž pražské Uměleckoprůmyslové museum, Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem a Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. O vítězi se rozhodne 19. května v Pantheonu Národního muzea. Slovácké muzeum je dále iniciátorem vzniku Společnosti přátel slivovice, která sdružuje propagátory dobré slivovice, pořadatele koštů slivovice a jiných ovocných destilátů a podporovatele kulturních aktivit vycházejících z této oblasti současné i tradiční lidové kultury.


Osnovatelé vzniku Muzea lidových pálenic ve Vlčnově - projektový manažer Jiří Severin (vlevo) a ředitel Slováckého muzea Ivo Frolec

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

5.5.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.