5.5.2011 | Aktuality

Uherskohradišťské Slovácké muzeum bylo za vznik Muzea lidových pálenic ve Vlčnově zařazeno v kategorii Muzejní počin roku do nominace na prestižní cenu v národní soutěži muzeí s názvem Gloria musaealis 2010. Kromě Slováckého muzea bylo do nominace zařazeny rovněž pražské Uměleckoprůmyslové museum, Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem a Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. O vítězi se rozhodne 19. května v Pantheonu Národního muzea. Slovácké muzeum je dále iniciátorem vzniku Společnosti přátel slivovice, která sdružuje propagátory dobré slivovice, pořadatele koštů slivovice a jiných ovocných destilátů a podporovatele kulturních aktivit vycházejících z této oblasti současné i tradiční lidové kultury.


Osnovatelé vzniku Muzea lidových pálenic ve Vlčnově - projektový manažer Jiří Severin (vlevo) a ředitel Slováckého muzea Ivo Frolec

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

5.5.2011

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>