7.9.2010 | Aktuality

Uherské Hradiště o tomto víkendu opět ožije folklorem a historií. Koná se totiž další ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek. Na sobotní dopoledne je připraven velkolepý průvod krojovaných, ale i prezentace jednotlivých mikroregionů v kulturních památkách. Milovníky dechovky pak může zlákat přehlídka regionálních dechových hudeb s názvem Slovácká křídlovka. Masarykovo náměstí oživí jarmark lidových řemesel s ukázkami práce lidových řemeslníků. Vychutnat si slavnosti bude možné taky i během plavby po Baťově kanále či po Moravě na tzv. „muzikantských“ lodích. Pořadatelé slavností myslí i na nejmenší, čeká na ně přehlídka dětských folklorních souborů, ale i množství různých atrakcí. Sobotní večer vyvrcholí besedami u cimbálu ve vinných sklepích.Neděle bude patřit především otevřeným památkám. Do některých je připraven i kulturní program, např. od 14 hodin vystoupení cimbálové muziky Hradišťan v Rajské zahradě Františkánského kláštera (za deště ve sloupové síni) V neděli se dále koná třeba i košt několika stovek vzorků vín, která se utkají o titul Šampión Slováckých slavností vína a otevřených památek.

Seznam „otevřených“ památek naleznete zde.

Podrobný program slavností naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

7.9.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

21.2.2013

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

?>