7.9.2010 | Aktuality

Uherské Hradiště o tomto víkendu opět ožije folklorem a historií. Koná se totiž další ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek. Na sobotní dopoledne je připraven velkolepý průvod krojovaných, ale i prezentace jednotlivých mikroregionů v kulturních památkách. Milovníky dechovky pak může zlákat přehlídka regionálních dechových hudeb s názvem Slovácká křídlovka. Masarykovo náměstí oživí jarmark lidových řemesel s ukázkami práce lidových řemeslníků. Vychutnat si slavnosti bude možné taky i během plavby po Baťově kanále či po Moravě na tzv. „muzikantských“ lodích. Pořadatelé slavností myslí i na nejmenší, čeká na ně přehlídka dětských folklorních souborů, ale i množství různých atrakcí. Sobotní večer vyvrcholí besedami u cimbálu ve vinných sklepích.Neděle bude patřit především otevřeným památkám. Do některých je připraven i kulturní program, např. od 14 hodin vystoupení cimbálové muziky Hradišťan v Rajské zahradě Františkánského kláštera (za deště ve sloupové síni) V neděli se dále koná třeba i košt několika stovek vzorků vín, která se utkají o titul Šampión Slováckých slavností vína a otevřených památek.

Seznam „otevřených“ památek naleznete zde.

Podrobný program slavností naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

7.9.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>