8.5.2010 | Aktuality

Motocyklový závod s názvem Slovácký okruh o cenu Bohumila Kováře hostí o tomto víkendu Staré Město. Osmého ročníku se zúčastní více než 250 jezdců z Německa, Rakouska, Slovenska, Slovinska a České republiky. V rámci doprovodného programu si diváci budou moci v areálu parkoviště závodních strojů po celou neděli prohlédnout historická vozidla Veteran klubu Kunovice (vstupné 20 korun). Žádné další vstupné kolem trati se neplatí. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby hlavně z důvodu vlastní bezpečnosti dbali pokynů pořadatelů a aby závody sledovali z diváckých míst nebo z bezpečné vzdálenosti od trati.

Motocyklové závody se do Starého Města z důvodu nevyhovující trati přesunuly v roce 1953 z Uherského Hradiště V roce 1968 se však jelo přes Staré Město naposledy. Snem organizátorů dnešního podniku bylo, aby se závody silničních motocyklů do Starého Města vrátily. Proto se v srpnu 2003 jela jízda pravidelnosti na kunovickém letišti - obnovený Slovácký okruh O cenu Bohumila Kováře. O rok později se již jelo ulicemi Starého Města.

Bohumil Kovář byl slavný motocyklový závodník, který se narodil 29. listopadu 1932 v Uherském Hradišti, kde také roku 2000 zemřel. Kovář vyzkoušel závodní okruhy nejen v tehdejším Československu, ale i v zahraničí. Mezi jeho přátele patřil třeba i další slavný motocyklový závodník František Šťastný.

UZAVÍRKY:
- sobota 8. května (9 - 21 hodin) a neděle 9. května (8 - 21 hodin) - ulice Velehradská, Huštěnovská a obchvat Starého Města I/55. Objížďka: Uh. Hradiště - Bílovice - Topolná – Napajedla.

Podrobný rozpis závodů naleznete zde: program

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

8.5.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.