8.5.2010 | Aktuality

Motocyklový závod s názvem Slovácký okruh o cenu Bohumila Kováře hostí o tomto víkendu Staré Město. Osmého ročníku se zúčastní více než 250 jezdců z Německa, Rakouska, Slovenska, Slovinska a České republiky. V rámci doprovodného programu si diváci budou moci v areálu parkoviště závodních strojů po celou neděli prohlédnout historická vozidla Veteran klubu Kunovice (vstupné 20 korun). Žádné další vstupné kolem trati se neplatí. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby hlavně z důvodu vlastní bezpečnosti dbali pokynů pořadatelů a aby závody sledovali z diváckých míst nebo z bezpečné vzdálenosti od trati.

Motocyklové závody se do Starého Města z důvodu nevyhovující trati přesunuly v roce 1953 z Uherského Hradiště V roce 1968 se však jelo přes Staré Město naposledy. Snem organizátorů dnešního podniku bylo, aby se závody silničních motocyklů do Starého Města vrátily. Proto se v srpnu 2003 jela jízda pravidelnosti na kunovickém letišti - obnovený Slovácký okruh O cenu Bohumila Kováře. O rok později se již jelo ulicemi Starého Města.

Bohumil Kovář byl slavný motocyklový závodník, který se narodil 29. listopadu 1932 v Uherském Hradišti, kde také roku 2000 zemřel. Kovář vyzkoušel závodní okruhy nejen v tehdejším Československu, ale i v zahraničí. Mezi jeho přátele patřil třeba i další slavný motocyklový závodník František Šťastný.

UZAVÍRKY:
- sobota 8. května (9 - 21 hodin) a neděle 9. května (8 - 21 hodin) - ulice Velehradská, Huštěnovská a obchvat Starého Města I/55. Objížďka: Uh. Hradiště - Bílovice - Topolná – Napajedla.

Podrobný rozpis závodů naleznete zde: program

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

8.5.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.