8.5.2010 | Aktuality

Motocyklový závod s názvem Slovácký okruh o cenu Bohumila Kováře hostí o tomto víkendu Staré Město. Osmého ročníku se zúčastní více než 250 jezdců z Německa, Rakouska, Slovenska, Slovinska a České republiky. V rámci doprovodného programu si diváci budou moci v areálu parkoviště závodních strojů po celou neděli prohlédnout historická vozidla Veteran klubu Kunovice (vstupné 20 korun). Žádné další vstupné kolem trati se neplatí. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby hlavně z důvodu vlastní bezpečnosti dbali pokynů pořadatelů a aby závody sledovali z diváckých míst nebo z bezpečné vzdálenosti od trati.

Motocyklové závody se do Starého Města z důvodu nevyhovující trati přesunuly v roce 1953 z Uherského Hradiště V roce 1968 se však jelo přes Staré Město naposledy. Snem organizátorů dnešního podniku bylo, aby se závody silničních motocyklů do Starého Města vrátily. Proto se v srpnu 2003 jela jízda pravidelnosti na kunovickém letišti - obnovený Slovácký okruh O cenu Bohumila Kováře. O rok později se již jelo ulicemi Starého Města.

Bohumil Kovář byl slavný motocyklový závodník, který se narodil 29. listopadu 1932 v Uherském Hradišti, kde také roku 2000 zemřel. Kovář vyzkoušel závodní okruhy nejen v tehdejším Československu, ale i v zahraničí. Mezi jeho přátele patřil třeba i další slavný motocyklový závodník František Šťastný.

UZAVÍRKY:
- sobota 8. května (9 - 21 hodin) a neděle 9. května (8 - 21 hodin) - ulice Velehradská, Huštěnovská a obchvat Starého Města I/55. Objížďka: Uh. Hradiště - Bílovice - Topolná – Napajedla.

Podrobný rozpis závodů naleznete zde: program

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

8.5.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>