26.2.2011 | Aktuality

Krajští radní na svém zasedání schválili poskytnutí dotací na realizaci projektu Otevřené brány v sezóně 2011. Projekt tak bude nejen pokračovat, ale bude rozšířen o další místa. Otevřené brány 2011 jsou výsledkem dobré spolupráce mezi Zlínským krajem, Arcibiskupstvím olomouckým, farnostmi, městy a obcemi. V roce 2010 posvátné interiéry navštívilo přes 76 000 návštěvníků.

„Naším cílem je zpřístupnění fondu památek církevní povahy, zejména umělecky a historicky cenných kostelů, v pravidelném návštěvnickém režimu s kompetentními službami předem vyškolených průvodců. Otevřené brány také přispívají ke zvýšení zaměstnanosti v regionu, protože díky nim opět vznikne několik desítek pracovních míst především pro znevýhodněné skupiny uchazečů o zaměstnání – starší občany, osoby s menším zdravotním handicapem, ženy na rodičovské dovolené, studenty a další zájemce o práci s potřebou dílčích úvazků nebo sezónního zaměstnání. V minulém roce bylo v souvislosti s Otevřenými branami ve Zlínském kraji zaměstnáno 102 lidí,“ sdělil náměstek pro cestovní ruch, kulturu a památkovou péči Jindřich Ondruš.Podle jeho dalších slov jde z rozpočtu Zlínského kraje jde na projekt letos celkem 500 000 korun, přičemž částka 362 000 korun je určena na mzdy průvodců a necelých 140 000 korun bude využito na marketingové účely (např. dotisk letáku v jazykových mutacích).

Seznam sakrálních památek otevřených v roce 2011 naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

26.2.2011

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.