28.7.2010 | Aktuality

Pokud chcete protáhnout své tělo ztuhlé sezením před plátny na Masarykově náměstí či ve Smetanových sadech, přijměte pozvání do klubu Mír. Zde na Vás každý den až do soboty 31. července čekají DJ´s, aby vás pobavili na tanečních party. Vstup je pro všechny zdarma.
Podrobný program vystupujících po zbývající dny Letní filmové školy naleznete dále.
Středa 28.července (23 hodin)
International Sound Night vol. 2
Al-Amdiez (FR) & Yukimura, Wodnyah, RadioBufera selektaz
dub/jungle/asian
Druhý večer kosmopolitních zvuků a žánrů představí francouzského MC a producenta Al-Amdieze – alžírského rodáka žijícího ve Francii. Ve svých jedinečných a živoucích vystoupeních kombinuje angličtinu, francouzštinu, arabštinu a jazyk Tazigh a ve spolupráci s českých Djem a producentem Yukimurou budou prezentovat skrze vlastní produkci své multikulturní poselství. Doplní je brněnští selektoři RadioBufera a producent Wodnyah.

Čtvrtek 29. července (23 hodin)
Basstafidli Night
Przema, tvprodukt, už aj, Dr.Balkan, PSCrew
wonky/tropical/balkan
Jihomoravská parta vládnoucí kosmopolitním arzenálem mnoha tanečních žánrů působí na hudební scéně od roku 2006. Pečlivě pěstěná vizuální složka kombinující folklórní prvky, slovácký ornament a moderní elementy grafického designu a Vjingu doplňují žánrově takřka nevymezené hudební sety. Zahrají vám Dr. Balkan, Už Aj a tvprodukt.

Pátek 30. července (24 hodin)
Owntempo Night
ANS, Side9000, Subject Lost
dubstep/breaks
První ryze dubstepový label Owntempo představí tři chráněnce – ANSe, ceněného Side 9000 a ostravského Subject Lost. ANS se začal formovat kolem roku 2001 v rámci freetekno komunity, ale brzy ho oslovila produkce volnějšího tempa, až nakonec zakotvil ve vlnách dubstepu. Subject Lost rád kombinuje prvky elektronické hudby (především IDM nebo glitch-hop) s akustickými zvuky, zejména klasické hudby, a post-rockem.

Sobota 31. července (23 hodin)
142bpm Night Break!Fast (SK), Chi Chi (CAN) feat Tete, Mokele Mbembe, Don Pedropoulos
afro/garage/dubstep
142bpm je urbanistický cirkus a stříbrné vesmírné plavidlo v jednom. Přes londýnské stoky, kovové konstrukce Detroitu, bažiny Gabunu a hvězdný prach Siria B doputoval do středu Evropy, aby vás poctil kmenovým tancem nového vesmírného věku. Aloha hyperspace aborigines.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

28.7.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>