1.6.2010 | Aktuality

Letošní ročník Letní filmové školy se bude v Uherském Hradišti konat od 23. července do 1. srpna. Klíčovými tématy bude mimo jiné Islandská kinematografie a Nový latinskoamerický film. Filmoví fanoušci se mohou dále těšit např. na domácí a exilovou tvorbu Jána Kadára, filmy Rainera Wernera Fassbindera či film noir, jehož minikolekce putuje po českých kinech v rámci Projektu 100. Akreditace na letošní „Filmovku“ již byla spuštěna, akreditovat se lze na webových stránkách Letní filmové školy. Špatnou zprávou pro všechny zájemce o případnou brigádu je, že žádosti se již nepřijímají.


Myšlenka pořádání letního filmového semináře určeného pro zástupce filmových klubů vznikla už v šedesátých letech. První setkání se uskutečnilo v roce 1964 v Čimelicích za účasti necelých padesáti filmových fanoušků. Promítaly se kvalitní umělecké filmy, na které divák v běžné distribuci nemohl narazit, přednášky vedli přední filmoví odborníci. Dalších třináct ročníků hostil Písek. V roce 1975 se akce poprvé konala pod názvem Letní filmová škola. Od roku 1978 se místa pořádání střídala, v roce 1992 LFŠ natrvalo ukotvila v Uherském Hradišti, pouze s jedinou výjimkou v roce 1997, kdy se kvůli povodním přesunula do Jihlavy.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

1.6.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>