1.6.2010 | Aktuality

Letošní ročník Letní filmové školy se bude v Uherském Hradišti konat od 23. července do 1. srpna. Klíčovými tématy bude mimo jiné Islandská kinematografie a Nový latinskoamerický film. Filmoví fanoušci se mohou dále těšit např. na domácí a exilovou tvorbu Jána Kadára, filmy Rainera Wernera Fassbindera či film noir, jehož minikolekce putuje po českých kinech v rámci Projektu 100. Akreditace na letošní „Filmovku“ již byla spuštěna, akreditovat se lze na webových stránkách Letní filmové školy. Špatnou zprávou pro všechny zájemce o případnou brigádu je, že žádosti se již nepřijímají.


Myšlenka pořádání letního filmového semináře určeného pro zástupce filmových klubů vznikla už v šedesátých letech. První setkání se uskutečnilo v roce 1964 v Čimelicích za účasti necelých padesáti filmových fanoušků. Promítaly se kvalitní umělecké filmy, na které divák v běžné distribuci nemohl narazit, přednášky vedli přední filmoví odborníci. Dalších třináct ročníků hostil Písek. V roce 1975 se akce poprvé konala pod názvem Letní filmová škola. Od roku 1978 se místa pořádání střídala, v roce 1992 LFŠ natrvalo ukotvila v Uherském Hradišti, pouze s jedinou výjimkou v roce 1997, kdy se kvůli povodním přesunula do Jihlavy.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

1.6.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>