14.6.2011 | Aktuality

Ve dnech 13. až 19. května 2011 se nejen v Kunovicích koná v pořadí 18. ročník mezinárodní folklorní akce s názvem Kunovské léto. Za uplynulé období navštívilo festival již 12 600 malých i dospělých účinkujících, letos na festival zavítají např. soubory z Makedonie, Slovinska či Litvy. Program festivalu tvoří nejen vystoupení souborů, ale i různé komponované pořady, koncerty, soutěže (např. ve zpěvu či verbuňku), výtvarné dílny, jarmark lidových řemesel, sportovní aktivity atd. Kunovské léto je od roku 2004 členem festivalů CIOFF (Mezinárodní rada organizátorů folklorních festivalů a lidového umění), což je oceněním jeho odborné, umělecké a organizační úrovně a přínosu k uchování lokálních tradic lidové kultury.

Podrobný program festivalu naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

14.6.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.