7.1.2011 | Aktuality

Již pojedenácté v těchto dnech probíhá na Uherskohradišťsku Tříkrálová sbírka pořádaná Oblastní charitou Uherské Hradiště, která potrvá do pondělí 10. ledna 2011. Charita vypravila letos na cestu celkem 382 skupinek doprovázených vždy dospělou osobou. Jedná se tak o více než 1 146 dobrovolníků. Díky sponzorskému příspěvku Nadace Děti-kultura-sport ve výši 65 000 korun mohla Charita ušít pro koledníky 160 nových plášťů.Koledníci už v minulých dnech obešli např. Obec Modrá (vybráno 21 426 korun), Staré Hutě (3 368 korun) či Babice (35 215 korun). Kašpar, Melichar, Baltazar píší křídou na rám vstupních dveří každého domu písmena K(C)+M+B s aktuálním letopočtem. To znamená „Christus mansionem bendikat – Kristus, žehnej tomuto domu“, nikoliv počáteční písmena jmen Tří králů, jak se traduje.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

7.1.2011

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>