7.1.2011 | Aktuality

Již pojedenácté v těchto dnech probíhá na Uherskohradišťsku Tříkrálová sbírka pořádaná Oblastní charitou Uherské Hradiště, která potrvá do pondělí 10. ledna 2011. Charita vypravila letos na cestu celkem 382 skupinek doprovázených vždy dospělou osobou. Jedná se tak o více než 1 146 dobrovolníků. Díky sponzorskému příspěvku Nadace Děti-kultura-sport ve výši 65 000 korun mohla Charita ušít pro koledníky 160 nových plášťů.Koledníci už v minulých dnech obešli např. Obec Modrá (vybráno 21 426 korun), Staré Hutě (3 368 korun) či Babice (35 215 korun). Kašpar, Melichar, Baltazar píší křídou na rám vstupních dveří každého domu písmena K(C)+M+B s aktuálním letopočtem. To znamená „Christus mansionem bendikat – Kristus, žehnej tomuto domu“, nikoliv počáteční písmena jmen Tří králů, jak se traduje.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

7.1.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.