7.1.2011 | Aktuality

Již pojedenácté v těchto dnech probíhá na Uherskohradišťsku Tříkrálová sbírka pořádaná Oblastní charitou Uherské Hradiště, která potrvá do pondělí 10. ledna 2011. Charita vypravila letos na cestu celkem 382 skupinek doprovázených vždy dospělou osobou. Jedná se tak o více než 1 146 dobrovolníků. Díky sponzorskému příspěvku Nadace Děti-kultura-sport ve výši 65 000 korun mohla Charita ušít pro koledníky 160 nových plášťů.Koledníci už v minulých dnech obešli např. Obec Modrá (vybráno 21 426 korun), Staré Hutě (3 368 korun) či Babice (35 215 korun). Kašpar, Melichar, Baltazar píší křídou na rám vstupních dveří každého domu písmena K(C)+M+B s aktuálním letopočtem. To znamená „Christus mansionem bendikat – Kristus, žehnej tomuto domu“, nikoliv počáteční písmena jmen Tří králů, jak se traduje.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

7.1.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>