1.9.2011 | Aktuality

Uherské Hradiště bylo společně s dalšími městy a obcemi v republice vybráno ke sběru dat pro projekt „Mezinárodní výzkum dospělých – Předpoklady v úspěchu v práci a v životě“. V rámci projektu, který bude v Uh. Hradišti zahájen v říjnu, osloví tazatelé v republice asi 16 000 domácností. V nich se tazatelé občanů zeptají na dovednosti, které potřebují, aby se plnohodnotně zapojili do rychle se měnící společnosti a ekonomiky. Zajímat je budou věci, s nimiž se lidé setkávají ve svém běžném životě - jak čtou, kde vyhledávají informace, jestli pracují s grafy či tabulkami či jak využívají počítače.A jak bude samotné dotazování konkrétně probíhat? Osloveným občanům přijde poštou dopis, v němž se dozvědí, že jejich domácnost byla do projektu vybrána a naleznou zde i kontakt na „svého“ tazatele. Ten je následně kontaktuje, prokáže se průkazem a celý projekt vysvětlí. Z domácnosti pak tazatel vybere jednoho člena, s nímž si domluví termín rozhovoru. Po ukončení dotazování vyplní dotazovaný souhlas s použitím dat, které budou uchovávány jako přísně důvěrné a pro potřeby výzkumu budou použity již bez osobních údajů.

„Účast ve výzkumu je naprosto anonymní, ale protože dotazování je poměrně dlouhé - trvá zhruba 2 hodiny - obdrží každý respondent odměnu 500 korun,“ říká Petra Holečková ze společnosti SC&C, která projekt v České republice realizuje. Ty občan obdrží dle svého výběru na účet anebo poštovní složenkou.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

1.9.2011

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.