1.9.2011 | Aktuality

Uherské Hradiště bylo společně s dalšími městy a obcemi v republice vybráno ke sběru dat pro projekt „Mezinárodní výzkum dospělých – Předpoklady v úspěchu v práci a v životě“. V rámci projektu, který bude v Uh. Hradišti zahájen v říjnu, osloví tazatelé v republice asi 16 000 domácností. V nich se tazatelé občanů zeptají na dovednosti, které potřebují, aby se plnohodnotně zapojili do rychle se měnící společnosti a ekonomiky. Zajímat je budou věci, s nimiž se lidé setkávají ve svém běžném životě - jak čtou, kde vyhledávají informace, jestli pracují s grafy či tabulkami či jak využívají počítače.A jak bude samotné dotazování konkrétně probíhat? Osloveným občanům přijde poštou dopis, v němž se dozvědí, že jejich domácnost byla do projektu vybrána a naleznou zde i kontakt na „svého“ tazatele. Ten je následně kontaktuje, prokáže se průkazem a celý projekt vysvětlí. Z domácnosti pak tazatel vybere jednoho člena, s nímž si domluví termín rozhovoru. Po ukončení dotazování vyplní dotazovaný souhlas s použitím dat, které budou uchovávány jako přísně důvěrné a pro potřeby výzkumu budou použity již bez osobních údajů.

„Účast ve výzkumu je naprosto anonymní, ale protože dotazování je poměrně dlouhé - trvá zhruba 2 hodiny - obdrží každý respondent odměnu 500 korun,“ říká Petra Holečková ze společnosti SC&C, která projekt v České republice realizuje. Ty občan obdrží dle svého výběru na účet anebo poštovní složenkou.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

1.9.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>