6.6.2012 | Aktuality

Projekt s názvem „Slovácké centrum kultury a tradic - revitalizace jezuitské koleje“ je dalším z mnoha úspěšných projektů města zaměřených na cestovní ruch, které byly podpořeny z fondů Evropské unie. Rozpočet projektu, jehož cílem byla přestavba tzv. domu služeb na Masarykově náměstí, se vyšplhal na částku 77 milionů korun, přičemž 24,9 milionů korun získalo město prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Morava.

První patro budovy bude patřit galerii výtvarného umění slavného slováckého malíře Joži Uprky. V přízemí pak bude znovuotevřeno Městské informační centrum rozšířené o další sál pro výstavy, přednášky, prezentace a besedy. Pod záštitou Slováckého muzea bude v přízemí dále umístěna atraktivně zpracovaná multimediální expozice zaměřená na historický vývoj města a uherskohradišťského regionu. Chybět nebude ani kavárna s letním posezením na nádvoří. Dlouhá chodba není uzavřená, ale bezbariérově propojuje Masarykovo náměstí s jezuitskou zahradou.
Nemovitá kulturní památka z druhé poloviny sedmnáctého století byla zbudována jako jezuitská kolej, reformy císaře Josefa II. ji pak proměnily ve vojenská kasárna a lazaret.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

6.6.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>