29.3.2010 | Aktuality

Uherské Hradiště bylo nominováno vedle dalších dvou města, a to Berouna a Jilemnice, na Historické město roku 2009. Zda město titul skutečně získá se dozví ve čtvrtek 13. dubna v odpoledních hodinách na slavnostním setkání. To se bude konat v Praze v rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel. Vítězné město může pak bude moci po dobu roku 2010 užívat titul Historické město roku 2009. V roce 2007 získal titul Jindřichův Hradec a v roce 2008 Šternberk.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.3.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>