18.5.2010 | Aktuality


AKTUALIZACE: Hejtman Zlínského kraje v souladu s legislativou v platném znění vyhlašuje pro vymezenou část území Zlínského kraje STAV NEBEZPEČÍ na dobu od 18. května od 14:30 hodin do 24. května do 24:00 hodin. Do vymezeného území patří i správní obvod obce s rozšířenou působností Uherské Hradiště.Hydrologická situace: výška vodní hladiny 637 cm při průtoku 632 m3/s dnes v 8.30 hod, tendence mírný vzestup.Vedení města spolu s částí krizového štábu mezi absolvovalo mezi 11-12.00 hod letecký průzkum části území ohroženého povodněmi a to v oblasti, která je rozhodující pro Uherské Hradiště a další obce v rámci našeho správního obvodu.Ze situace vyplývá, že dochází k rozsáhlým rozlivům na soutoku Moravy a Bečvy, dále na lesních a zemědělských plochách kolem Kroměříže a Tlumačova. Tento rozliv zřejmě z velké části eliminuje případné riziko mimořádného vzestupu hladiny na řece Moravě v Uherském Hradišti, který by mohl způsobit záplavy v Uherském Hradišti a dalších městech správního obvodu. Tuto skutečnost potvrzuje kolísání hladiny profilu Kroměříž a Spytihněv.


Vývoj povětrnostní a hydrologické situace je ale nutno nadále sledovat.Jednotlivé frontální vlny postupují od severu na území Moravy. Na návětřích hor se opět vytvářejí intenzivnější srážky. Srážková činnost není souvislá. Z toho vyplývá rozdílné množství srážek v různých částech území. Občasně lze počítat s kratším údobím bez srážek. Proto lze očekávat v menších povodích setrvalý stav s mírným kolísáním a následným poklesem hladiny.Zásobování pitnou vodou, stejně tak jako kanalizace, rozvody elektrické energie a plynu fungují bez omezení. Průjezdnost Uherským Hradištěm je také zcela běžná.Zřízená linka pro informování občanů: 572 525 856, 572 525 127.
Aktuální dění můžete sledovat i na www.mesto-uh.cz.
Zprávy pro nás přináší i rádio Kisspublikum na frekvenci 96,5 FM pro Uherské Hradiště.Moravní most - dopoledne 18.5.2010 - další fotografie v sekci Fotograficky

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

18.5.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>