18.5.2010 | Aktuality


AKTUALIZACE: Hejtman Zlínského kraje v souladu s legislativou v platném znění vyhlašuje pro vymezenou část území Zlínského kraje STAV NEBEZPEČÍ na dobu od 18. května od 14:30 hodin do 24. května do 24:00 hodin. Do vymezeného území patří i správní obvod obce s rozšířenou působností Uherské Hradiště.Hydrologická situace: výška vodní hladiny 637 cm při průtoku 632 m3/s dnes v 8.30 hod, tendence mírný vzestup.Vedení města spolu s částí krizového štábu mezi absolvovalo mezi 11-12.00 hod letecký průzkum části území ohroženého povodněmi a to v oblasti, která je rozhodující pro Uherské Hradiště a další obce v rámci našeho správního obvodu.Ze situace vyplývá, že dochází k rozsáhlým rozlivům na soutoku Moravy a Bečvy, dále na lesních a zemědělských plochách kolem Kroměříže a Tlumačova. Tento rozliv zřejmě z velké části eliminuje případné riziko mimořádného vzestupu hladiny na řece Moravě v Uherském Hradišti, který by mohl způsobit záplavy v Uherském Hradišti a dalších městech správního obvodu. Tuto skutečnost potvrzuje kolísání hladiny profilu Kroměříž a Spytihněv.


Vývoj povětrnostní a hydrologické situace je ale nutno nadále sledovat.Jednotlivé frontální vlny postupují od severu na území Moravy. Na návětřích hor se opět vytvářejí intenzivnější srážky. Srážková činnost není souvislá. Z toho vyplývá rozdílné množství srážek v různých částech území. Občasně lze počítat s kratším údobím bez srážek. Proto lze očekávat v menších povodích setrvalý stav s mírným kolísáním a následným poklesem hladiny.Zásobování pitnou vodou, stejně tak jako kanalizace, rozvody elektrické energie a plynu fungují bez omezení. Průjezdnost Uherským Hradištěm je také zcela běžná.Zřízená linka pro informování občanů: 572 525 856, 572 525 127.
Aktuální dění můžete sledovat i na www.mesto-uh.cz.
Zprávy pro nás přináší i rádio Kisspublikum na frekvenci 96,5 FM pro Uherské Hradiště.Moravní most - dopoledne 18.5.2010 - další fotografie v sekci Fotograficky

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

18.5.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>