23.7.2010 | Aktuality

Od září roku 2009 zajišťuje Uherské Hradiště tzv. Institut veřejné služby. Ten má návaznost na zákon o pomoci v hmotné nouzi a umožňuje osobám pobírajícím tuto podporu její zvýšení za podmínky odpracování minimálně 20 či 30 hodin veřejné služby. Do dnešního dne bylo v Uh. Hradišti zaevidováno celkem 56 uchazečů, přičemž smlouvy byly nakonec uzavřeny s 23 osobami v délce 1 - 3 měsíců. V rámci veřejné služby bylo odpracováno celkem 3 844 hodin a to např. V centru města, na mařatickém pohřebišti, v příměstských částech města anebo v základních či mateřských školách. Na určených místech se prováděl úklid sněhu, zametání chodníků od posypové drtě či čištění zeleně od odpadků.
„Hlavní úskalí výkonu veřejné služby vidím v tom, že tato činnost je nepravidelná, nárazová, záleží na vůli uchazeče, v kterém termínu si odpracuje potřebný počet hodin, nelze tedy veřejnou službu zapracovat do harmonogramu pravidelného čištění města,“ řekl místostarosta města Stanislav Blaha. „Naopak při dobrých organizačních schopnostech současné koordinátory, paní Tománkové, lze operativně reagovat na potřeby města, např. posílení úklidu některých lokalit, centra města, při likvidaci černých skládek, pomoci při kalamitních stavech, což se pozitivně odráží na celkovém vzhledu města,“ doplnil.


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

23.7.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>