23.7.2010 | Aktuality

Od září roku 2009 zajišťuje Uherské Hradiště tzv. Institut veřejné služby. Ten má návaznost na zákon o pomoci v hmotné nouzi a umožňuje osobám pobírajícím tuto podporu její zvýšení za podmínky odpracování minimálně 20 či 30 hodin veřejné služby. Do dnešního dne bylo v Uh. Hradišti zaevidováno celkem 56 uchazečů, přičemž smlouvy byly nakonec uzavřeny s 23 osobami v délce 1 - 3 měsíců. V rámci veřejné služby bylo odpracováno celkem 3 844 hodin a to např. V centru města, na mařatickém pohřebišti, v příměstských částech města anebo v základních či mateřských školách. Na určených místech se prováděl úklid sněhu, zametání chodníků od posypové drtě či čištění zeleně od odpadků.
„Hlavní úskalí výkonu veřejné služby vidím v tom, že tato činnost je nepravidelná, nárazová, záleží na vůli uchazeče, v kterém termínu si odpracuje potřebný počet hodin, nelze tedy veřejnou službu zapracovat do harmonogramu pravidelného čištění města,“ řekl místostarosta města Stanislav Blaha. „Naopak při dobrých organizačních schopnostech současné koordinátory, paní Tománkové, lze operativně reagovat na potřeby města, např. posílení úklidu některých lokalit, centra města, při likvidaci černých skládek, pomoci při kalamitních stavech, což se pozitivně odráží na celkovém vzhledu města,“ doplnil.


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

23.7.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

21.2.2013

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

?>