23.7.2010 | Aktuality

Od září roku 2009 zajišťuje Uherské Hradiště tzv. Institut veřejné služby. Ten má návaznost na zákon o pomoci v hmotné nouzi a umožňuje osobám pobírajícím tuto podporu její zvýšení za podmínky odpracování minimálně 20 či 30 hodin veřejné služby. Do dnešního dne bylo v Uh. Hradišti zaevidováno celkem 56 uchazečů, přičemž smlouvy byly nakonec uzavřeny s 23 osobami v délce 1 - 3 měsíců. V rámci veřejné služby bylo odpracováno celkem 3 844 hodin a to např. V centru města, na mařatickém pohřebišti, v příměstských částech města anebo v základních či mateřských školách. Na určených místech se prováděl úklid sněhu, zametání chodníků od posypové drtě či čištění zeleně od odpadků.
„Hlavní úskalí výkonu veřejné služby vidím v tom, že tato činnost je nepravidelná, nárazová, záleží na vůli uchazeče, v kterém termínu si odpracuje potřebný počet hodin, nelze tedy veřejnou službu zapracovat do harmonogramu pravidelného čištění města,“ řekl místostarosta města Stanislav Blaha. „Naopak při dobrých organizačních schopnostech současné koordinátory, paní Tománkové, lze operativně reagovat na potřeby města, např. posílení úklidu některých lokalit, centra města, při likvidaci černých skládek, pomoci při kalamitních stavech, což se pozitivně odráží na celkovém vzhledu města,“ doplnil.


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

23.7.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>