4.9.2010 | Aktuality

Nové pracoviště s deseti lůžky tzv. dlouhodobé intenzivní péče (DIP) má od včerejška v provozu nemocnice v Uherském Hradišti. Lůžka by měla odlehčit anesteziologicko-resuscitačnímu oddělení i často zaplněným jednotkám intenzivní péče na dalších nemocničních odděleních. Pracoviště je zatím jediné svého druhu ve Zlínském kraji a lůžka budou proto sloužit širokému okruhu pacientů nejen z Uherskohradišťska.
„Lůžka jsou určena stabilizovaným pacientům po kritickém onemocnění, kteří již nepotřebují péči na ARO nebo na jednotkách intenzivní péče jiných oddělení. Pacienti, u nichž ještě nedošlo k obnovení jedné či více životních funkcí, se proto dostanou na dlouhodobou intenzivní péči. Většinou se jedná o nemocné, kteří nemohou z nejrůznějších důvodů sami dýchat nebo se zotavují po těžkých mozkolebečních poraněních a neurologických onemocněních, u nichž nedošlo k plné obnově mozkových funkcí a potřebují komplexní intenzivní péči i nepřetržitý monitoring životních funkcí. Patří sem i pacienti po těžkých septických stavech, srdečních i metabolických onemocněních, u nichž nastaly během resuscitační péče komplikace a způsobily poruchu životně důležitého orgánu. Podobná péče v regionu chyběla a proto jsme se rozhodli k tomuto řešení,“ řekl ředitel nemocnice Antonín Karásek. Zřízení nového pracoviště si vyžádalo jen drobnější stavební úpravy a investici ve výši zhruba šest milionů korun.


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

4.9.2010

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>