4.9.2010 | Aktuality

Nové pracoviště s deseti lůžky tzv. dlouhodobé intenzivní péče (DIP) má od včerejška v provozu nemocnice v Uherském Hradišti. Lůžka by měla odlehčit anesteziologicko-resuscitačnímu oddělení i často zaplněným jednotkám intenzivní péče na dalších nemocničních odděleních. Pracoviště je zatím jediné svého druhu ve Zlínském kraji a lůžka budou proto sloužit širokému okruhu pacientů nejen z Uherskohradišťska.
„Lůžka jsou určena stabilizovaným pacientům po kritickém onemocnění, kteří již nepotřebují péči na ARO nebo na jednotkách intenzivní péče jiných oddělení. Pacienti, u nichž ještě nedošlo k obnovení jedné či více životních funkcí, se proto dostanou na dlouhodobou intenzivní péči. Většinou se jedná o nemocné, kteří nemohou z nejrůznějších důvodů sami dýchat nebo se zotavují po těžkých mozkolebečních poraněních a neurologických onemocněních, u nichž nedošlo k plné obnově mozkových funkcí a potřebují komplexní intenzivní péči i nepřetržitý monitoring životních funkcí. Patří sem i pacienti po těžkých septických stavech, srdečních i metabolických onemocněních, u nichž nastaly během resuscitační péče komplikace a způsobily poruchu životně důležitého orgánu. Podobná péče v regionu chyběla a proto jsme se rozhodli k tomuto řešení,“ řekl ředitel nemocnice Antonín Karásek. Zřízení nového pracoviště si vyžádalo jen drobnější stavební úpravy a investici ve výši zhruba šest milionů korun.


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

4.9.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>