4.9.2010 | Aktuality

Nové pracoviště s deseti lůžky tzv. dlouhodobé intenzivní péče (DIP) má od včerejška v provozu nemocnice v Uherském Hradišti. Lůžka by měla odlehčit anesteziologicko-resuscitačnímu oddělení i často zaplněným jednotkám intenzivní péče na dalších nemocničních odděleních. Pracoviště je zatím jediné svého druhu ve Zlínském kraji a lůžka budou proto sloužit širokému okruhu pacientů nejen z Uherskohradišťska.
„Lůžka jsou určena stabilizovaným pacientům po kritickém onemocnění, kteří již nepotřebují péči na ARO nebo na jednotkách intenzivní péče jiných oddělení. Pacienti, u nichž ještě nedošlo k obnovení jedné či více životních funkcí, se proto dostanou na dlouhodobou intenzivní péči. Většinou se jedná o nemocné, kteří nemohou z nejrůznějších důvodů sami dýchat nebo se zotavují po těžkých mozkolebečních poraněních a neurologických onemocněních, u nichž nedošlo k plné obnově mozkových funkcí a potřebují komplexní intenzivní péči i nepřetržitý monitoring životních funkcí. Patří sem i pacienti po těžkých septických stavech, srdečních i metabolických onemocněních, u nichž nastaly během resuscitační péče komplikace a způsobily poruchu životně důležitého orgánu. Podobná péče v regionu chyběla a proto jsme se rozhodli k tomuto řešení,“ řekl ředitel nemocnice Antonín Karásek. Zřízení nového pracoviště si vyžádalo jen drobnější stavební úpravy a investici ve výši zhruba šest milionů korun.


 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

4.9.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.