20.4.2011 | Aktuality

O štít města Chebu se na tradičním turnaji na západě Čech utkají již po třicáté osmé v reprezentačním dresu také odchovankyně uherskohradišťské házené. Tradiční klání ženských reprezentačních celků nabídne letos konfrontaci čtyř týmů – Česka, Portugalska, Běloruska a Ukrajiny. „Podle nasazení do jednotlivých košů pro los kvalifikace ME 2012 bych mohl alibisticky říci, že jsme v turnaji outsideři, neboť všechny týmy jsou v koších před námi. Ale s tím já nesouhlasím a věřím, že se nám to také podaří dokázat. Pro nás to bude každopádně dobrá konfrontace s ostatními evropskými týmy,“ řekl Jan Bašný a k soupeřům na turnaji dodal: „Zatím nevím, v jakém složení přijedou Ukrajinky, zda půjde o výběr poskládaný z jejich ligové soutěže nebo budou doplněny o legionářky. Každopádně jde o tým, který se každoročně účastní vrcholných akcí, takže svoji kvalitu zcela jistě mít budou. Bělorusky se neustále zlepšují a právě ony nás odsunuly až do čtvrtého výkonnostního koše. Portugalky střídají lepší výsledky s horšími.“Pro české házenkářky je turnaj v Chebu poslední vážnou prověrkou před červnovými zápasy play-off, ve kterých se dvakrát utkají o postup na MS 2011 s celkem Černé Hory. „Informace k soupeři již samozřejmě máme. Bohužel pro nás ale na posledním šampionátu (pozn. ME 2010) nemohly nastoupit dvě hráčky, které hrají v týmu Podgorice, Dokič a Bulatovič. Tyto házenkářky totiž musely počkat na uplynutí dvou let od posledního zápasu v celku Srbska. Nyní se ale již do kvalifikace v novém týmu mohou zapojit a jejich účast bude určitě znát. Černohorská reprezentace je v podstatě tým Podgorice, který se probojoval až do semifinále Ligy mistrů a který od začátku sezóny prohrál v domácí soutěži nebo v Lize mistrů jen dva zápasy,“ upozorňuje trenér reprezentace žen na to, že český celek nečeká žádný lehký soupeř.

Zápasy národního týmu, ve kterém by měly nastoupit i dvě hráčky, které se házenkářské abecedě začaly učit před čtrnácti lety na betonovém hřišti na sídlišti Východ v Uherském Hradišti - Kristýna Salčáková a Dominika Selucká (Helena Štěrbová je zraněna), přenáší živě Česká televize na sportovním kanále ČT4. Ve čtvrtek 21.4.2011 to bude v 16:00 zápas Česko - Bělorusko, v pátek 22.4. v 18:00 utkání Portugalsko - Česko a v sobotu 23.4. se ve 12:00 střetne Česko s Ukrajinou.
autor: NHA

obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

20.4.2011

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>