20.4.2011 | Aktuality

O štít města Chebu se na tradičním turnaji na západě Čech utkají již po třicáté osmé v reprezentačním dresu také odchovankyně uherskohradišťské házené. Tradiční klání ženských reprezentačních celků nabídne letos konfrontaci čtyř týmů – Česka, Portugalska, Běloruska a Ukrajiny. „Podle nasazení do jednotlivých košů pro los kvalifikace ME 2012 bych mohl alibisticky říci, že jsme v turnaji outsideři, neboť všechny týmy jsou v koších před námi. Ale s tím já nesouhlasím a věřím, že se nám to také podaří dokázat. Pro nás to bude každopádně dobrá konfrontace s ostatními evropskými týmy,“ řekl Jan Bašný a k soupeřům na turnaji dodal: „Zatím nevím, v jakém složení přijedou Ukrajinky, zda půjde o výběr poskládaný z jejich ligové soutěže nebo budou doplněny o legionářky. Každopádně jde o tým, který se každoročně účastní vrcholných akcí, takže svoji kvalitu zcela jistě mít budou. Bělorusky se neustále zlepšují a právě ony nás odsunuly až do čtvrtého výkonnostního koše. Portugalky střídají lepší výsledky s horšími.“Pro české házenkářky je turnaj v Chebu poslední vážnou prověrkou před červnovými zápasy play-off, ve kterých se dvakrát utkají o postup na MS 2011 s celkem Černé Hory. „Informace k soupeři již samozřejmě máme. Bohužel pro nás ale na posledním šampionátu (pozn. ME 2010) nemohly nastoupit dvě hráčky, které hrají v týmu Podgorice, Dokič a Bulatovič. Tyto házenkářky totiž musely počkat na uplynutí dvou let od posledního zápasu v celku Srbska. Nyní se ale již do kvalifikace v novém týmu mohou zapojit a jejich účast bude určitě znát. Černohorská reprezentace je v podstatě tým Podgorice, který se probojoval až do semifinále Ligy mistrů a který od začátku sezóny prohrál v domácí soutěži nebo v Lize mistrů jen dva zápasy,“ upozorňuje trenér reprezentace žen na to, že český celek nečeká žádný lehký soupeř.

Zápasy národního týmu, ve kterém by měly nastoupit i dvě hráčky, které se házenkářské abecedě začaly učit před čtrnácti lety na betonovém hřišti na sídlišti Východ v Uherském Hradišti - Kristýna Salčáková a Dominika Selucká (Helena Štěrbová je zraněna), přenáší živě Česká televize na sportovním kanále ČT4. Ve čtvrtek 21.4.2011 to bude v 16:00 zápas Česko - Bělorusko, v pátek 22.4. v 18:00 utkání Portugalsko - Česko a v sobotu 23.4. se ve 12:00 střetne Česko s Ukrajinou.
autor: NHA

obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

20.4.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>