20.12.2010 | Aktuality

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti a jeho specializované pracoviště Centrum péče o tradiční lidovou kulturu Zlínského kraje připravilo i letos v předvánočním čase prezentaci výroby drobných rukodělných předmětů a jejich prodej. Ale pozor, z důvodu rekonstrukce hlavní budovy muzea se letos rukodělné dílny uskuteční v Dětském ateliéru a v Ondřejském sále Galerie Slováckého muzea v Otakarově ulici. Ve dnech 20. - 22.prosince v době od 9 do 12 a od 12.30 do 16 hodin mohou návštěvníci sledovat následující zhotovování drobných zvykoslovných předmětů a jejich výrobu si také sami vyzkoušet.Pondělí 20. prosince:
drátování keramiky, keramické zvonečky - Vlasta Mrázová, Hodonín
vánoční přáníčka - Iveta Langová, Uherské Hradiště
drobná dřevořezba, soustružení hraček - Antonín Hájek, Uherské Hradiště
zdobení perníčků - Irena Burdová, Jalubí

Úterý 21. prosince:
paličkované vánoční ozdoby - Petra Kučerová-Brandysová, Vlčnov
pečení vánočních oplatek - Marie Májíčková, Vlčnov
ozdoby ze slámy a kukuřičného šustí - Anežka Kašpárková, Louka
tlačený perník do formy - Dagmar Čechová, Veselí nad Moravou

Středa 22. prosince:
panenky z kukuřičného šustí - Františka Snopková, Uherské Hradiště
vánoční ozdoby z korálků - Božena Malinová, Uherské Hradiště
vizovické pečivo - Stanislava Žabková, Vizovice
drobný šperk, drátování - Jana Kocábová, Uherské Hradiště

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

20.12.2010

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>