29.4.2010 | Aktuality

V bazilice na Velehradě se v pátek 30. dubna koná pohřeb kardinála Tomáše Špidlíka, jenž zde bude uložen do jezuitského hrobu. Ve 13.30 hodin vystaví v bazilice rakev se zesnulým, do 15.15 k ní lze ukládat květinové dary. V 16 hodin začne zádušní mše svatá. Liturgii bude předsedat Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, kázat bude Mons. Josef Hrdlička, světící biskup olomoucký. Pro návštěvníky obřadu bude posílena autobusová doprava z Uherského Hradiště a ze Starého Města. Jezuita Špidlík zemřel 16. dubna ve věku devadesáti let v Římě. Byl uznávaným teologem, filozofem, spisovatelem a znalcem východokřesťanské spirituality. Kardinálem byl jmenován v roce 2003 papežem Janem Pavlem II., pro něhož připravoval duchovní cvičení. V Římě Špidlík pobýval od padesátých let, téměř čtyřicet let pracoval na české papežské koleji Nepomucenum. V roce 1998 byl prezidentem Václavem Havlem vyznamenán Řádem T. G. Masaryka za vynikající zásluhy o demokracii a lidská práva.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.4.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>