29.4.2010 | Aktuality

V bazilice na Velehradě se v pátek 30. dubna koná pohřeb kardinála Tomáše Špidlíka, jenž zde bude uložen do jezuitského hrobu. Ve 13.30 hodin vystaví v bazilice rakev se zesnulým, do 15.15 k ní lze ukládat květinové dary. V 16 hodin začne zádušní mše svatá. Liturgii bude předsedat Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, kázat bude Mons. Josef Hrdlička, světící biskup olomoucký. Pro návštěvníky obřadu bude posílena autobusová doprava z Uherského Hradiště a ze Starého Města. Jezuita Špidlík zemřel 16. dubna ve věku devadesáti let v Římě. Byl uznávaným teologem, filozofem, spisovatelem a znalcem východokřesťanské spirituality. Kardinálem byl jmenován v roce 2003 papežem Janem Pavlem II., pro něhož připravoval duchovní cvičení. V Římě Špidlík pobýval od padesátých let, téměř čtyřicet let pracoval na české papežské koleji Nepomucenum. V roce 1998 byl prezidentem Václavem Havlem vyznamenán Řádem T. G. Masaryka za vynikající zásluhy o demokracii a lidská práva.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

29.4.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>