15.5.2010 | Aktuality

Zlepšení životních podmínek a pomoc handicapovaným a zdravotně znevýhodněným osobám začlenit se do běžného života, to je hlavní cíl projektu Transformace pobytových sociálních služeb. Zlínský kraj pro projekt vybral dvě krajská zařízení, která jsou nejvíce zatížena nevyhovujícími prostory a kapacitním předimenzováním. Jedním z nich je i Domov pro osoby se zdravotním postižením na ulici Salašská ve Velehradě, v němž žije 95 klientů. V obci budou postupně rekonstruovány prostory či vyrostou domy, ve kterých budou tito lidé maximálně v počtu šesti bydlet v jedné domácnosti. „Vyspělá společnost se pozná podle toho, jak se umí postarat o staré a handicapované občany. Proto hodláme jít touto cestou dál a rozšířit proces transformace postupně do dalších domovů, v nichž dnes v našem kraji žije asi 1 500 zdravotně postižených osob,“ říká krajská radní pro sociální oblast Taťána Nersesjan a dodává: „Veřejnost musí získat o projektu dostatek informací, aby pochopila, že tito lidé nepředstavují přítěž nebo nebezpečí, ale naopak mohou být pro obce přínosem.“

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

15.5.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.