15.5.2010 | Aktuality

Zlepšení životních podmínek a pomoc handicapovaným a zdravotně znevýhodněným osobám začlenit se do běžného života, to je hlavní cíl projektu Transformace pobytových sociálních služeb. Zlínský kraj pro projekt vybral dvě krajská zařízení, která jsou nejvíce zatížena nevyhovujícími prostory a kapacitním předimenzováním. Jedním z nich je i Domov pro osoby se zdravotním postižením na ulici Salašská ve Velehradě, v němž žije 95 klientů. V obci budou postupně rekonstruovány prostory či vyrostou domy, ve kterých budou tito lidé maximálně v počtu šesti bydlet v jedné domácnosti. „Vyspělá společnost se pozná podle toho, jak se umí postarat o staré a handicapované občany. Proto hodláme jít touto cestou dál a rozšířit proces transformace postupně do dalších domovů, v nichž dnes v našem kraji žije asi 1 500 zdravotně postižených osob,“ říká krajská radní pro sociální oblast Taťána Nersesjan a dodává: „Veřejnost musí získat o projektu dostatek informací, aby pochopila, že tito lidé nepředstavují přítěž nebo nebezpečí, ale naopak mohou být pro obce přínosem.“

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

15.5.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>