15.5.2010 | Aktuality

Zlepšení životních podmínek a pomoc handicapovaným a zdravotně znevýhodněným osobám začlenit se do běžného života, to je hlavní cíl projektu Transformace pobytových sociálních služeb. Zlínský kraj pro projekt vybral dvě krajská zařízení, která jsou nejvíce zatížena nevyhovujícími prostory a kapacitním předimenzováním. Jedním z nich je i Domov pro osoby se zdravotním postižením na ulici Salašská ve Velehradě, v němž žije 95 klientů. V obci budou postupně rekonstruovány prostory či vyrostou domy, ve kterých budou tito lidé maximálně v počtu šesti bydlet v jedné domácnosti. „Vyspělá společnost se pozná podle toho, jak se umí postarat o staré a handicapované občany. Proto hodláme jít touto cestou dál a rozšířit proces transformace postupně do dalších domovů, v nichž dnes v našem kraji žije asi 1 500 zdravotně postižených osob,“ říká krajská radní pro sociální oblast Taťána Nersesjan a dodává: „Veřejnost musí získat o projektu dostatek informací, aby pochopila, že tito lidé nepředstavují přítěž nebo nebezpečí, ale naopak mohou být pro obce přínosem.“

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

15.5.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

21.2.2013

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

?>