10.6.2011 | Aktuality

V pondělí 13. června bude rovněž za účasti olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera slavnostně otevřen na Velehradě nově zbudovaný „Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje“. Ten vznikl rekonstrukcí bývalých hospodářských objektů sýpky a konírny velehradského kláštera nacházejících se v centru Velehradu. Obnova si vyžádala investici v hodnotě 98,5 milionu korun a byla umožněna díky realizaci projektu „Velehrad - centrum kulturního dialogu západní a východní Evropy“, který je financován mimo jiné i z prostředků Evropské unie. Cílem tohoto projektu je vybudování moderní sítě provázaných společenských, vzdělávacích, kulturních a poznávacích služeb na Velehradě. Středem objektu bude Informační centrum, dále pak cukrárna či knihkupectví. Chybět nebude ani dostatečná kapacita hygienických zařízení. V objektu konírny se bude nacházet muzeum bible a část budoucí stálé expozice „Velehrad na křižovatkách evropských dějin“, která bude pokračovat v podzemí konventu a baziliky. Celý objekt bude dokončen v roce 2013, cukrárna, knihkupectví a informační centrum nabídnou své služby již v této sezóně. Zpřístupněna bude letos i část muzea. I výstavní sály již nyní nabídnou možnost seznámit se s novými archeologickými objevy a procesem obnovy bývalých hospodářských objektů i poutního areálu.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.6.2011

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.