10.6.2011 | Aktuality

V pondělí 13. června bude rovněž za účasti olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera slavnostně otevřen na Velehradě nově zbudovaný „Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje“. Ten vznikl rekonstrukcí bývalých hospodářských objektů sýpky a konírny velehradského kláštera nacházejících se v centru Velehradu. Obnova si vyžádala investici v hodnotě 98,5 milionu korun a byla umožněna díky realizaci projektu „Velehrad - centrum kulturního dialogu západní a východní Evropy“, který je financován mimo jiné i z prostředků Evropské unie. Cílem tohoto projektu je vybudování moderní sítě provázaných společenských, vzdělávacích, kulturních a poznávacích služeb na Velehradě. Středem objektu bude Informační centrum, dále pak cukrárna či knihkupectví. Chybět nebude ani dostatečná kapacita hygienických zařízení. V objektu konírny se bude nacházet muzeum bible a část budoucí stálé expozice „Velehrad na křižovatkách evropských dějin“, která bude pokračovat v podzemí konventu a baziliky. Celý objekt bude dokončen v roce 2013, cukrárna, knihkupectví a informační centrum nabídnou své služby již v této sezóně. Zpřístupněna bude letos i část muzea. I výstavní sály již nyní nabídnou možnost seznámit se s novými archeologickými objevy a procesem obnovy bývalých hospodářských objektů i poutního areálu.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.6.2011

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.