18.11.2010 | Aktuality

Čtvrtý ročník mezinárodní soutěže a výstavy mešních a košer vín s názvem Cisterciácká pečeť se koná v sobotu 20. listopadu od 16 hodin ve sklepení místního Stojanova gymnázia. Jedním z důvodů, proč se Matice velehradská starající se o všestranný rozvoj poutního místa rozhodla tuto soutěž uspořádat byl fakt, že to byli právě cisterciáci, kteří začali na Velehradě pěstovat vinnou révu. Výstava je oficiálně uznána Ministerstvem zemědělství ČR a registrována Vinařským fondem ČR. Záštitu nad soutěží převzal arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Mons. Jan Graubner.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

18.11.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.