3.8.2010 | Aktuality

Baťův mrakodrap ve Zlíně (sídlo Krajského úřadu) se ve středu 11. srpna od 10 hodin stane místem veřejného projednání navržené koncepce Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji. Brownfieldy jsou nazývány staré a nevyužívané plochy a objekty po průmyslové či zemědělské činnosti. Jedná se většinou o pozemky a nemovitosti, které ztrácejí svou funkci a využití a navíc jsou často ekologicky zatíženy. Tyto plochy také často fyzicky, ekonomicky a sociálně zatěžuji okolí a vysoké náklady na jejich regeneraci či rekonstrukci odrazují soukromý kapitál od přímých investic. Zpracovaná „Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji“ zmapovala nevyužívané lokality a identifikovala možné zdroje financování, včetně návrhů a opatření, kterými kraj přispěje k jejich revitalizaci.
Zasedání je určeno nejen veřejnosti, ale také zástupcům státní a veřejné správy, akademické obci, podnikatelským subjektům a nevládním organizacím. V rámci veřejného projednávání bude představen vlastní dokument Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji, který bude doplněn Vyhodnocením jeho vlivů na životní prostředí. V závěru se uskuteční diskuse, v níž mohou všichni zájemci předložit své připomínky a dotazy. Ty budou následně kompetentními osobami vypořádány. Připomínky a dotazy lze podat také písemně do pěti dnů od veřejného projednání příslušnému úřadu, kterým je v tomto případě Ministerstvo životního prostředí ČR. Zasedání se uskuteční v 16. patře budovy.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

3.8.2010

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>