3.8.2010 | Aktuality

Baťův mrakodrap ve Zlíně (sídlo Krajského úřadu) se ve středu 11. srpna od 10 hodin stane místem veřejného projednání navržené koncepce Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji. Brownfieldy jsou nazývány staré a nevyužívané plochy a objekty po průmyslové či zemědělské činnosti. Jedná se většinou o pozemky a nemovitosti, které ztrácejí svou funkci a využití a navíc jsou často ekologicky zatíženy. Tyto plochy také často fyzicky, ekonomicky a sociálně zatěžuji okolí a vysoké náklady na jejich regeneraci či rekonstrukci odrazují soukromý kapitál od přímých investic. Zpracovaná „Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji“ zmapovala nevyužívané lokality a identifikovala možné zdroje financování, včetně návrhů a opatření, kterými kraj přispěje k jejich revitalizaci.
Zasedání je určeno nejen veřejnosti, ale také zástupcům státní a veřejné správy, akademické obci, podnikatelským subjektům a nevládním organizacím. V rámci veřejného projednávání bude představen vlastní dokument Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji, který bude doplněn Vyhodnocením jeho vlivů na životní prostředí. V závěru se uskuteční diskuse, v níž mohou všichni zájemci předložit své připomínky a dotazy. Ty budou následně kompetentními osobami vypořádány. Připomínky a dotazy lze podat také písemně do pěti dnů od veřejného projednání příslušnému úřadu, kterým je v tomto případě Ministerstvo životního prostředí ČR. Zasedání se uskuteční v 16. patře budovy.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

3.8.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>