3.8.2010 | Aktuality

Baťův mrakodrap ve Zlíně (sídlo Krajského úřadu) se ve středu 11. srpna od 10 hodin stane místem veřejného projednání navržené koncepce Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji. Brownfieldy jsou nazývány staré a nevyužívané plochy a objekty po průmyslové či zemědělské činnosti. Jedná se většinou o pozemky a nemovitosti, které ztrácejí svou funkci a využití a navíc jsou často ekologicky zatíženy. Tyto plochy také často fyzicky, ekonomicky a sociálně zatěžuji okolí a vysoké náklady na jejich regeneraci či rekonstrukci odrazují soukromý kapitál od přímých investic. Zpracovaná „Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji“ zmapovala nevyužívané lokality a identifikovala možné zdroje financování, včetně návrhů a opatření, kterými kraj přispěje k jejich revitalizaci.
Zasedání je určeno nejen veřejnosti, ale také zástupcům státní a veřejné správy, akademické obci, podnikatelským subjektům a nevládním organizacím. V rámci veřejného projednávání bude představen vlastní dokument Strategie využití brownfields ve Zlínském kraji, který bude doplněn Vyhodnocením jeho vlivů na životní prostředí. V závěru se uskuteční diskuse, v níž mohou všichni zájemci předložit své připomínky a dotazy. Ty budou následně kompetentními osobami vypořádány. Připomínky a dotazy lze podat také písemně do pěti dnů od veřejného projednání příslušnému úřadu, kterým je v tomto případě Ministerstvo životního prostředí ČR. Zasedání se uskuteční v 16. patře budovy.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

3.8.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.