10.4.2010 | Aktuality

Kulturní zařízení ve Véskách hostilo v pátek Žebřiňák – krajskou přehlídku dětských divadel působících při základních uměleckých školách, ale i při školách základních a dalších organizacích. K vidění bylo celkem devět představení, která se ucházela o postup na celostátní přehlídku dětského divadla. Ta se uskuteční v polovině června v Trutnově. Pětičlenná porota nakonec pro přímý postup vybrala domácí soubor Dohráli jsme s hrou o Shakespearovi s názvem Shake bar D. Doporučení k účasti na přehlídce pak dostal vsetínský soubor BUBU s loutkovou hrou Duch. Čestné uznání od poroty obdržel zlínský soubor Domyslíme... působící při tamějším dětském domově za představení Malá mořská víla. Porota ocenila také soubor Dr. Ámo (ZUŠ Uh. Hradiště) za kus Veveřák, slon a mravenec.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

10.4.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.