14.8.2010 | Aktuality

Obec Hvozdná si z letošního 16. ročníku soutěže Vesnice roku 2010 ve Zlínském kraji odnesla Zlatou stuhu. Obdržela odměnu ve výši dva miliony korun a zajistila si postup do celostátního kola, které proběhne v říjnu. Role moderátora slavnostního ceremoniál právě ve Hvozdné se ujal herec Dušan Sitek, který pětadvacet let ve Hvozdné vedl ochotníky. Slavnostní akt zahájil vyhlášením sbírky na povodněmi zničené Heřmanice, které mimochodem v roce 2006 zvítězily v krajském kole soutěže Vesnice roku v Libereckém kraji. Zastupitelstvo Hvozdné do této sbírky, která bude o víkendu pokračovat i mezi občany, již dnes přispělo darem 100 tisíc korun.

„Myslím, že nemalá finanční částka, kterou Zlínský kraj pro ty nejlepší vesnice v této soutěži uvolňuje a která letos dosahuje celkové výše 2.410.000 korun, znamená značnou motivační pobídku. Jsem si však jist, že největší odměnou pro obce samotné je chuť občanů zapojit se do společného díla. Každá samospráva se snaží upravovat a zdokonalovat svou obec, a tak by se mohlo zdát, proč vlastně soutěžit. Je to o větším vyhecování se a samotná soutěž je spíše jakousi třešničkou na dortu a také příležitostí setkat se a mít radost z úspěchů těch druhých. Chtěl bych poděkovat nejen starostům a zastupitelům dnes oceněných obcí, ale všem lidem, kteří jakoukoliv měrou přispívají k zvelebování našeho venkova,“ vyjádřil se hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.
Letošního 14. ročníku soutěže Vesnice roku 2010 se ve Zlínském kraji zúčastnilo 27 obcí, což je o 12 více než vloni. Zapojit se mohly obce vesnického charakteru s maximálním počtem 5 250 obyvatel, které mají zpracován vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu.

Celkové pořadí:
1. místo Hvozdná – 2 000 000 Kč - Zlatá stuha
2. místo Komňa – 1 350 000 Kč - Zelená stuha
3. místo Nedašov – 1 100 000 Kč - Bílá stuha
4. místo Francova Lhota – 650 000 Kč - Oranžová stuha
5. místo Zašová – 650 000 Kč - Modrá stuha

Speciální finanční ocenění Zlínského kraje obcím:
Diplom za vzorné vedení kroniky: obec Návojná
Diplom za vzorné vedení obecní knihovny: obec Poteč
Diplom za udržování lidových tradic: obec Kelníky
Mimořádné ocenění za nejlepší projekt ze strukturálních fondů: obec Zděchov

Další speciální ocenění hodnotitelské komise:
Cena naděje pro nový život: obec Sazovice
Osobnost Programu obnovy venkova ve Zlínském kraji: paní Džoganiková, Kelníky

Obce oceněné za konkrétní oblast v rozvoji venkova, činnosti spolků a přístup k obnově vesnice naleznete zde.

obrázek
 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

14.8.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>