30.3.2010 | Aktuality

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová by se ráda zasadila o převedení zchátralého objektu na Město Uherské Hradiště, které by zde rádo vybudovalo Muzeum svědomí národa. Obě strany však mají rozdílný názor na to, za jakou cenu objekt získat. Ministerstvo nesouhlasí s bezúplatným převodem, který by naopak velmi potěšil město. Stejný názor jako ministerstvo mají i komunisté, kteří před několika dny ve Sněmovně vetovali zákon, jenž by bezúplatný převod umožnil. Město naopak nechce přistoupit na částku 16,5 milionů korun. Věznice, v níž docházelo v padesátých letech ke krutému týrání i popravám, sloužila jako vězení politických vězňů. Petici za důstojné využití věznice podepsalo k 29. březnu na komunitní síti Facebook 2 610 lidí.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

30.3.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>