30.3.2010 | Aktuality

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová by se ráda zasadila o převedení zchátralého objektu na Město Uherské Hradiště, které by zde rádo vybudovalo Muzeum svědomí národa. Obě strany však mají rozdílný názor na to, za jakou cenu objekt získat. Ministerstvo nesouhlasí s bezúplatným převodem, který by naopak velmi potěšil město. Stejný názor jako ministerstvo mají i komunisté, kteří před několika dny ve Sněmovně vetovali zákon, jenž by bezúplatný převod umožnil. Město naopak nechce přistoupit na částku 16,5 milionů korun. Věznice, v níž docházelo v padesátých letech ke krutému týrání i popravám, sloužila jako vězení politických vězňů. Petici za důstojné využití věznice podepsalo k 29. březnu na komunitní síti Facebook 2 610 lidí.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

30.3.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>