7.9.2012 | Aktuality
Víkendové slavnosti vína a otevřených památek

Již tento víkend nabídne Uherské Hradiště jeho obyvatelům, ale i mnoha návštěvníkům, bohatý program dalšího ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek. Průvod krojovaných skupin vyjde v 9 hodin již tradičně od mařatických vinných sklepů. Po průvodu pak budou v kulturních památkách následovat prezentace jednotlivých mikroregionů.  Příznivci dechovky mohou zavítat na přehlídku regionálních dechových hudeb s názvem Slovácká křídlovka.  Chybět nebude ani oblíbený jarmark lidových řemesel na Masarykově náměstí s ukázkami práce lidových řemeslníků. Milovníci lodí pak mohou navštívit některou z tzv. muzikantských lodí.  


Pro děti je pak kromě přehlídky dětských folklorních souborů připravena řada atrakcí, o které se postarají skupiny historického šermu. Sobotní program vyvrcholí večer besedami u cimbálu v jednotlivých vinných sklepech. Nedělní program pak bude více věnován Dnům evropského dědictví a otevřeným památkám.

Podrobný program slavností si můžete prohlédnout zde.

Atrakcí letošních slavností je možnost nechat se zavézt z Palackého náměstí do Vinohradské ulice i zpět vinařským vláčkem. Jeho sobotní i nedělní odjezdy naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

7.9.2012

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>