7.9.2012 | Aktuality
Víkendové slavnosti vína a otevřených památek

Již tento víkend nabídne Uherské Hradiště jeho obyvatelům, ale i mnoha návštěvníkům, bohatý program dalšího ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek. Průvod krojovaných skupin vyjde v 9 hodin již tradičně od mařatických vinných sklepů. Po průvodu pak budou v kulturních památkách následovat prezentace jednotlivých mikroregionů.  Příznivci dechovky mohou zavítat na přehlídku regionálních dechových hudeb s názvem Slovácká křídlovka.  Chybět nebude ani oblíbený jarmark lidových řemesel na Masarykově náměstí s ukázkami práce lidových řemeslníků. Milovníci lodí pak mohou navštívit některou z tzv. muzikantských lodí.  


Pro děti je pak kromě přehlídky dětských folklorních souborů připravena řada atrakcí, o které se postarají skupiny historického šermu. Sobotní program vyvrcholí večer besedami u cimbálu v jednotlivých vinných sklepech. Nedělní program pak bude více věnován Dnům evropského dědictví a otevřeným památkám.

Podrobný program slavností si můžete prohlédnout zde.

Atrakcí letošních slavností je možnost nechat se zavézt z Palackého náměstí do Vinohradské ulice i zpět vinařským vláčkem. Jeho sobotní i nedělní odjezdy naleznete zde.

 

Komentáře


ghfdj napsal(a)
27.6.2018 04:34 | 47.75.131.*

It ended up at a higher price of replica watches ukabout 300000 francs than the replica highest price, and it could be replica watches uk said that collectors had a near craziness for cheap replica watches the di.Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

7.9.2012

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>