26.3.2010 | Aktuality

Souprava starých vozů informuje a varuje zejména mladé lidi (právě ti totiž patří do nejrizikovější skupiny) před riskováním na železnici. Vlak poukazuje např. na úrazy elektrickým proudem z drátů vysokého napětí a hlavně na střety vlaků s auty na železničních přejezdech. Těch letos v zimě rapidně přibylo. Ve vlaku se promítají sestřihy z reálných dopravních nehod a dalších neštěstí na železnici. V diskusním voze lze diskutovat s drážními vyšetřovateli, policisty a odborníky BESIPu. Návštěvníci se mohou rovněž naučit základům první pomoci. Odborníci ve vlaku nic nepřikazují, ale spíše ukazují, jak člověk může dopadnout, když zbytečně hazarduje. Soupravu preventivního vlaku mohli lidé poprvé navštívit v roce 2007.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

26.3.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>