26.3.2010 | Aktuality

Souprava starých vozů informuje a varuje zejména mladé lidi (právě ti totiž patří do nejrizikovější skupiny) před riskováním na železnici. Vlak poukazuje např. na úrazy elektrickým proudem z drátů vysokého napětí a hlavně na střety vlaků s auty na železničních přejezdech. Těch letos v zimě rapidně přibylo. Ve vlaku se promítají sestřihy z reálných dopravních nehod a dalších neštěstí na železnici. V diskusním voze lze diskutovat s drážními vyšetřovateli, policisty a odborníky BESIPu. Návštěvníci se mohou rovněž naučit základům první pomoci. Odborníci ve vlaku nic nepřikazují, ale spíše ukazují, jak člověk může dopadnout, když zbytečně hazarduje. Soupravu preventivního vlaku mohli lidé poprvé navštívit v roce 2007.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

26.3.2010

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>