3.5.2010 | Aktuality

Stálá expozice nabídne ukázky domácké výroby destilátů na moravsko-slovenském pomezí, a to včetně tzv. černých pálenic. Myšlenka zřídit toto specializované muzeum se zrodila před čtyřmi lety v hlavách Jiřího Severina a Iva Frolce. Menším problémem bylo, vzhledem k nelegálnosti pálení, získávání černých pálenic. Takto do sbírky přibylo jen několik málo kusů. Další pálenice či jejich části byly nakonec díky spolupráci s policií, úřady a soudy získány z těch státem zabavených. Muzeum lidových pálenic se třiceti exponáty, ale i s dalšími věcmi souvisejícími s pálením, bude slavnostně otevřeno v sobotu 15. května v 17 hodin. V průběhu dne jsou pro návštěvníky připraveny i další akce, a to např. jarmark, výstava, košt slivovice, křest CD i knihy atd. Celá akce proběhne v rámci česko-slovenských Dnů slivovice. O podrobném programu budeme informovat.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

3.5.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>