19.1.2011 | Aktuality

Letošní, v pořadí jedenáctá Tříkrálová sbírka, vynesla letos celkovou částku 1 927 017 korun, což je o 86 201 korun více než v roce loňském. Ve 46 obcích a městech na Uherskohradišťsku od začátku ledna koledovalo celkem 388 skupinek. Z nashromážděných peněz se do Uherského Hradiště vrací 58 procent, se zbylou částkou totiž disponuje zakladatel celorepublikové dobročinné sbírky Arcidiecézní charita Olomouc. Získané prostředky budou použity v uherskohradišťské Charitě hlavně na výstavbu centra sv. Ludmily na Velehradské třídě, které bude sloužit coby chráněné bydlení osob s mentálním nebo duševním onemocněním. Dále budou využity na pomoc lidem v nouzi a na humanitární pomoc u nás i v zahraničí.„Je potřeba poděkovat všem, bez nichž by ani letošní sbírka nemohla být realizována. Poděkování patří dárcům, kteří neváhali přispět do pokladničky jakoukoliv částkou, spolupracovníkům za jejich podporu, stejně tak i koledníkům, kteří každoročně neúnavně obcházejí domácnosti,“ řekla koordinátorka sbírky Jana Gálová.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

19.1.2011

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>