19.1.2011 | Aktuality

Letošní, v pořadí jedenáctá Tříkrálová sbírka, vynesla letos celkovou částku 1 927 017 korun, což je o 86 201 korun více než v roce loňském. Ve 46 obcích a městech na Uherskohradišťsku od začátku ledna koledovalo celkem 388 skupinek. Z nashromážděných peněz se do Uherského Hradiště vrací 58 procent, se zbylou částkou totiž disponuje zakladatel celorepublikové dobročinné sbírky Arcidiecézní charita Olomouc. Získané prostředky budou použity v uherskohradišťské Charitě hlavně na výstavbu centra sv. Ludmily na Velehradské třídě, které bude sloužit coby chráněné bydlení osob s mentálním nebo duševním onemocněním. Dále budou využity na pomoc lidem v nouzi a na humanitární pomoc u nás i v zahraničí.„Je potřeba poděkovat všem, bez nichž by ani letošní sbírka nemohla být realizována. Poděkování patří dárcům, kteří neváhali přispět do pokladničky jakoukoliv částkou, spolupracovníkům za jejich podporu, stejně tak i koledníkům, kteří každoročně neúnavně obcházejí domácnosti,“ řekla koordinátorka sbírky Jana Gálová.

 

Komentáře


xiaozheng6666 napsal(a)
10.8.2017 16:00 | 112.5.238.*

2017-8-10 xiaozheng6666 canada goose outlet michael kors outlet online ugg boots ralph lauren cheap oakley sunglassesNapsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

19.1.2011

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.