19.1.2011 | Aktuality

Letošní, v pořadí jedenáctá Tříkrálová sbírka, vynesla letos celkovou částku 1 927 017 korun, což je o 86 201 korun více než v roce loňském. Ve 46 obcích a městech na Uherskohradišťsku od začátku ledna koledovalo celkem 388 skupinek. Z nashromážděných peněz se do Uherského Hradiště vrací 58 procent, se zbylou částkou totiž disponuje zakladatel celorepublikové dobročinné sbírky Arcidiecézní charita Olomouc. Získané prostředky budou použity v uherskohradišťské Charitě hlavně na výstavbu centra sv. Ludmily na Velehradské třídě, které bude sloužit coby chráněné bydlení osob s mentálním nebo duševním onemocněním. Dále budou využity na pomoc lidem v nouzi a na humanitární pomoc u nás i v zahraničí.„Je potřeba poděkovat všem, bez nichž by ani letošní sbírka nemohla být realizována. Poděkování patří dárcům, kteří neváhali přispět do pokladničky jakoukoliv částkou, spolupracovníkům za jejich podporu, stejně tak i koledníkům, kteří každoročně neúnavně obcházejí domácnosti,“ řekla koordinátorka sbírky Jana Gálová.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

19.1.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

23.11.2012

manažerku PR v Diakonii ČCE – středisku CESTA 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.