3.11.2010 | Aktuality

Od zítřka bude v Galerii Slováckého muzea v Uh. Hradišti veřejnosti přístupná autorská výstava nejznámějšího českého kreslíře a ilustrátora Josefa Lady (1887-1957). Na zájemce o jeho tvorbu čeká 134 obrázků a stejný počet knížek s Ladovými ilustracemi. Do přípravy výstavy byla kromě řady institucí přizvána také veřejnost. Na výzvu o zapůjčení knížek s Ladovými ilustracemi se přihlásilo několik desítek lidí, kteří s ochotou přinášeli své poklady a vzpomínky z rodinných knihoven. Připojila se ale např. i Mateřská školka v Traplicích či Knihovna BBB.Kuriozitou výstavy jsou nejen pohádky Vlasty Buriana, ale třeba také kreslený seriál o vojáku Švejkovi, který od poloviny 20. let minulého století vycházel v nedělní kulturní příloze Českého slova. Výstava je členěna podle tematických okruhů, překvapením jsou i dva reklamní cykly - Jak se dělají noviny a Bez vody není života. Kromě prohlídky vystavených exponátů se návštěvníci mohou posadit u stolů, kde najdou knížky k prolistování i k počtení. V „minikině“ pak budou mít možnost podívat se na pohádky, které byly podle Ladovy tvorby vytvořeny. Výstava potrvá do 16. ledna 2011. Galerie je otevřena denně, od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

3.11.2010

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.