3.11.2010 | Aktuality

Od zítřka bude v Galerii Slováckého muzea v Uh. Hradišti veřejnosti přístupná autorská výstava nejznámějšího českého kreslíře a ilustrátora Josefa Lady (1887-1957). Na zájemce o jeho tvorbu čeká 134 obrázků a stejný počet knížek s Ladovými ilustracemi. Do přípravy výstavy byla kromě řady institucí přizvána také veřejnost. Na výzvu o zapůjčení knížek s Ladovými ilustracemi se přihlásilo několik desítek lidí, kteří s ochotou přinášeli své poklady a vzpomínky z rodinných knihoven. Připojila se ale např. i Mateřská školka v Traplicích či Knihovna BBB.Kuriozitou výstavy jsou nejen pohádky Vlasty Buriana, ale třeba také kreslený seriál o vojáku Švejkovi, který od poloviny 20. let minulého století vycházel v nedělní kulturní příloze Českého slova. Výstava je členěna podle tematických okruhů, překvapením jsou i dva reklamní cykly - Jak se dělají noviny a Bez vody není života. Kromě prohlídky vystavených exponátů se návštěvníci mohou posadit u stolů, kde najdou knížky k prolistování i k počtení. V „minikině“ pak budou mít možnost podívat se na pohádky, které byly podle Ladovy tvorby vytvořeny. Výstava potrvá do 16. ledna 2011. Galerie je otevřena denně, od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

3.11.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>