6.5.2010 | Aktuality


V pondělí se hradišťským kriminalistům podařilo zadržet dva skoro třicetileté muže a čtyřiadvacetiletou ženu přímo při výrobě pervitinu. Vyráběl se v domě ve Starém Městě, kde bydlí mladší z mužů. Léčiva, z nichž se droga vyrábí, si trojice obstarala na Slovensku. Za nedovolenou výrobu drog hrozí všem až pět let vězení.V úterý v jistém kunovickém supermarketu odcizil pětadvacetiletý podnapilý muž tři balení čokolády. Prodavačkami byl poté vyzván ke vrácení zboží. Muž čokolády vrátil a dal se na útěk, který mu však překazily dveře zavřené na dálkové ovládání. Rozlícený muž poté loktem rozbil skleněnou výplň vchodových dveří. Přivolaná policejní hlídka mu v dechu naměřila 1,92 promile. Uvedeného jednání se dopustil i přes to, že již v minulosti byl za takový čin odsouzen a potrestán.Ve Starém Městě se neznámý pachatel vloupal na volně přístupném místě staveniště v ulici Kopánky do palivových nádrží tří nákladních vozů. Odtud odcizil sedm set litrů motorové nafty. Firmě z Náměšti nad Oslavou vznikla škoda ve výši 29 000 korun. Pachatel může být za tento trestný čin krádeže potrestán až dvouletým vězením.V páteční podvečer se čtyřiadvacet policistů a jeden psovod zapojili do akce zaměřené na kontrolu alkoholu u mládeže. Zkontrolovali pětadvacet diskoték a barů a zjistili dvanáct přestupků na úseku ochrany před alkoholismem, z nichž jeden je v šetření. Nejmladší kontrolovanou osobou byl šestnáctiletý chlapec z Uherskobrodska, který nadýchal 2,45 promile. Podnapilé předali policisté rodičům za přítomnosti pracovníka Odboru sociálně právní ochrany dětí Uherské Hradiště.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

6.5.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>