14.7.2010 | Aktuality

Napadl švagra i manželku

O víkendové noci napadl muž v obci poblíž Uh. Hradiště se žehličkou v ruce svého o třicet let mladšího švagra, jemuž způsobil lehké zranění. Agresivní muž také rozbil počítač, monitor i televizi. Jeho řádění zastavila až policejní hlídka. Muž se zklidnil a policisté vše vyřešili jako přestupkovou záležitost. Před nedělním polednem pak o něco více opilý muž vtrhl do domu své ženy, který sice není jeho, ale v němž přebývá. Zde rozbil myčku, skříň, část kuchyňské linky i s vybavením. Kromě toho ženě vyhrožoval zabitím a hodil po ní skleněnou mísu. Žena z domu poté utekla. Linku 158 vytočila ale až v šest hodin večer, kdy jí švagr řekl, že muž i nadále demoluje zařízení domu. Opilec skončil v policejní cele a následující den byl po výsleších na deset dní vykázán z domu.
Okradli ho o 150 000 korun

Muži, kterému jen pár let schází do stovky, zavolal jiný muž, který se mu představil jako jeho starý známý. Poté ho požádal o půjčku peněz na koupi auta. Řekl mu také, že posílá kamaráda, aby peníze vyzvedl. Starý pán poté předal muži před domem v obálkách celkem 150 000 korun. Po chvíli vše začalo být stařečkovi divné a zavolal svému onomu známému, který mu řekl, že spolu netelefonovali a o nic jej nežádal. Neznámému pachateli hrozí za podvod až pět let vězení. Starší lidé by v žádném případě neměli nikomu dávat peníze v hotovosti, aniž by si předtím zpětně nezjistili u příbuzných a přátel pravdivost žádosti.


Řídili pod vlivem alkoholu

Šestatřicetiletý řidič řídil v pondělí v Jarošově po vlivem alkoholu, kdy nadýchal 1,05 promile. Policistům přiznal, že předešlý den pil borovičku a pivo. Večer pak čtyřiačtyřicetiletému muži na Sokolovské ulicí v Uherském Hradišti naměřili policisté v dechu 2,02 promile. Oba řidiči byli převezeni do nemocnice k dalšímu vyšetření a byla jim další jízda zakázána. Dle zákona jim za tento trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až jeden rok vězení.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

14.7.2010

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>