14.7.2010 | Aktuality

Napadl švagra i manželku

O víkendové noci napadl muž v obci poblíž Uh. Hradiště se žehličkou v ruce svého o třicet let mladšího švagra, jemuž způsobil lehké zranění. Agresivní muž také rozbil počítač, monitor i televizi. Jeho řádění zastavila až policejní hlídka. Muž se zklidnil a policisté vše vyřešili jako přestupkovou záležitost. Před nedělním polednem pak o něco více opilý muž vtrhl do domu své ženy, který sice není jeho, ale v němž přebývá. Zde rozbil myčku, skříň, část kuchyňské linky i s vybavením. Kromě toho ženě vyhrožoval zabitím a hodil po ní skleněnou mísu. Žena z domu poté utekla. Linku 158 vytočila ale až v šest hodin večer, kdy jí švagr řekl, že muž i nadále demoluje zařízení domu. Opilec skončil v policejní cele a následující den byl po výsleších na deset dní vykázán z domu.
Okradli ho o 150 000 korun

Muži, kterému jen pár let schází do stovky, zavolal jiný muž, který se mu představil jako jeho starý známý. Poté ho požádal o půjčku peněz na koupi auta. Řekl mu také, že posílá kamaráda, aby peníze vyzvedl. Starý pán poté předal muži před domem v obálkách celkem 150 000 korun. Po chvíli vše začalo být stařečkovi divné a zavolal svému onomu známému, který mu řekl, že spolu netelefonovali a o nic jej nežádal. Neznámému pachateli hrozí za podvod až pět let vězení. Starší lidé by v žádném případě neměli nikomu dávat peníze v hotovosti, aniž by si předtím zpětně nezjistili u příbuzných a přátel pravdivost žádosti.


Řídili pod vlivem alkoholu

Šestatřicetiletý řidič řídil v pondělí v Jarošově po vlivem alkoholu, kdy nadýchal 1,05 promile. Policistům přiznal, že předešlý den pil borovičku a pivo. Večer pak čtyřiačtyřicetiletému muži na Sokolovské ulicí v Uherském Hradišti naměřili policisté v dechu 2,02 promile. Oba řidiči byli převezeni do nemocnice k dalšímu vyšetření a byla jim další jízda zakázána. Dle zákona jim za tento trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až jeden rok vězení.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

14.7.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

?>