16.8.2010 | Aktuality

Místo mobilu poslal brambory
Částku 5 000 korun zaslal prodejci přes internet dvacetiletý mladík z Uherského Hradiště. Za ně měl obdržet mobilní telefon. Očekávaný balíček, který si po týdnu převzal na poště, však místo telefonu obsahoval dvě brambory. Podvodnému prodejci za tento přestupek proti majetku hrozí až patnáctitisícová pokuta. Policie doporučuje, aby kupující upřednostnili raději osobní odběr zboží.

Vydával se za čističe kanálů
Muž ve žluté reflexní vestě navštívil prodejnu občerstvení v Havlíčkově ulici, kde prodavačkám oznámil, že jde čistit kanály. Ženy mu dokonce nabídly chlebíček, který odmítl, a nechaly jej, ať odpady a kanály zkontroluje. Při „kontrole“ jednotlivých odtoků zůstal muž v místnosti sám a poté zmizel. Stejně jako peněženky dvou prodavaček. Jedna v ní měla pět set korun, druhá tisícovku a platební kartu, u níž měla na papírku napsaný kód. Dle popisu žen byl pachatelem muž ve věku kolem pětačtyřiceti let, 180 cm vysoký, s velkým břichem, snědé pleti, tmavých kratších vlasů. Chyběl mu jeden přední horní zub a další zuby měl dosti zkažené. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněného opatření platební karty, za což mu ze zákona hrozí až dva roky vězení.
Notebook mu ukradli takřka před nosem
Muž vracející se ze služební cesty autem zastavil u zadní části panelového domu v ulici Průmyslová. Na chodník si vyskládal všechna svá zavazadla a předal auto kolegovi. Poté začal zavazadla postupně odnášet do bytu. Doma zjistil, že mu chybí kožená brašna s notebookem v celkové hodnotě 35 000 korun. Muž přišel dále o různé písemnosti a certifikát v hodnotě 2 500 korun.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

16.8.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>