4.2.2011 | Aktuality

Zraněná ležela doma na zemi den bez pomoci
Na policii zavolala v úterý 1. února dopoledne žena s oznámením, že ze sousedního zamčeného bytu slyší svou sousedku volat o pomoc. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, která rozlomila zámek zamčených dveří a vešla do bytu. V kuchyni na zemi policisté našli šestaosmdesátiletou zraněnou ženu. Ta spadla ze židle a nedokázala se zvednout ani jinak pohnout. Bez pomoci tak už ležela jeden den. Policisté zavolali záchrannou službu, která zraněnou ženu převezla do uherskohradišťské nemocnice.

Bez řidičáku ujížděl policistům
Ve středu 2. února se policisté v Uherském Hradišti vydali za podezřelým vozidlem, jehož řidič však policistům začal ujíždět. Policistům se po pár desítkách metrů podařilo auto zastavit. Vůz řídil devětapadesátiletý muž bez řidičského oprávnění, který o něj přišel skoro před rokem. Muži hrozí ze zákona pokuta od 25 000 do 50 000 korun a zákaz řízení až na dva roky.Kameník bral peníze, práci neodváděl
V červenci roku 2009 uzavřel jistý kameník objednávku se ženou z Hradčovic na opravu náhrobku a převzal zálohu 40 000 korun. Poté si přišel pro doplatek 19 000, po pár dnech pro dalších 8 000 a nakonec pro 20 000 korun. Z ženy tak vylákal celkem 86 000 korun, nedodal však ani materiál, ani neodvedl žádnou práci. Na konci října 2009 vylákal z muže z Uherského Brodu částku 38 000 korun na opravu dvou náhrobků. V tomto případě odvedl část práce, kterou znalec posoudil na finanční výši 21 000. Peníze poškozeným do dnešního dne ani přes urgence nevrátil a slíbenou práci neodvedl. Muž byl obviněn ze spáchání dalších dvou podvodů, za které mu hrozí až tři roky vězení. Tyto dva objasněné případy totiž spadají do období jeho dalších kamenických podvodů. Těch se v minulosti dopouštěl v různých obcích České republiky a podvedl tak patnáct lidí, kteří mu zaplatili zálohy ve výši téměř půl milionu korun.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

4.2.2011

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>