11.3.2011 | Aktuality

Muž přišel o Audi
Osmadvacetiletý muž ze Slovenska, který přijel v úterý 8. března se svou přítelkyní do Uherského Hradiště oslavit Mezinárodní den žen, přišel o své černé Audi TT Cabrio zaparkované u supermarketu Billa. V autě muž mimo jiné zanechal i golfovou hůl a tenisovou raketu. Krádež auta za téměř 500 000 korun poté neprodleně oznámil hradišťským policistům. Zloději ze zákona za tuto krádež hrozí až pět let vězení.

Kriminalisté objasnili sérii podvodů s „životní pojistkou naruby“
Tuto „pojistku“ vymyslel před několika lety tehdy sedmadvacetiletý muž z obce na Prostějovsku. Pod smyšleným jménem Jan Bartošík se se svojí společnicí ze Šternberku vydával za zástupce neexistující rakouské společnosti R-finance. Lidem nabízeli finanční produkt, kdy společnost vyplatí klientovi cílovou částku na začátku a člověk ji pak postupně splácí. Podmínkou pro vyplacení pojistky bylo složit vstupní poplatek. Ten činil zhruba pět procent z částky, která měla být zájemci vyplacena. Ke dvojici se časem přidaly další dvě ženy, jedna z Kunovic. Problém byl, že po zaplacení zálohy lidé slíbené peníze nikdy neviděli. Několik podvedených proto tuto skutečnost na jaře roku 2009 oznámilo na uherskohradišťské policii. Rozjelo se vyšetřování, během něhož vyšlo najevo, že podvedeno bylo 116 lidí, z nichž podvodníci vylákali celkem 1 355 135 korun. Uherskohradišťští kriminalisté v těchto dnech vyšetřování série podvodů uzavřeli. Muže a tři ženy obvinili ze spáchání trestného činu podvodu ve spolupachatelství, za což jim ze zákona hrozí až osm let vězení.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

11.3.2011

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

11.2.2013

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

?>