11.3.2011 | Aktuality

Muž přišel o Audi
Osmadvacetiletý muž ze Slovenska, který přijel v úterý 8. března se svou přítelkyní do Uherského Hradiště oslavit Mezinárodní den žen, přišel o své černé Audi TT Cabrio zaparkované u supermarketu Billa. V autě muž mimo jiné zanechal i golfovou hůl a tenisovou raketu. Krádež auta za téměř 500 000 korun poté neprodleně oznámil hradišťským policistům. Zloději ze zákona za tuto krádež hrozí až pět let vězení.

Kriminalisté objasnili sérii podvodů s „životní pojistkou naruby“
Tuto „pojistku“ vymyslel před několika lety tehdy sedmadvacetiletý muž z obce na Prostějovsku. Pod smyšleným jménem Jan Bartošík se se svojí společnicí ze Šternberku vydával za zástupce neexistující rakouské společnosti R-finance. Lidem nabízeli finanční produkt, kdy společnost vyplatí klientovi cílovou částku na začátku a člověk ji pak postupně splácí. Podmínkou pro vyplacení pojistky bylo složit vstupní poplatek. Ten činil zhruba pět procent z částky, která měla být zájemci vyplacena. Ke dvojici se časem přidaly další dvě ženy, jedna z Kunovic. Problém byl, že po zaplacení zálohy lidé slíbené peníze nikdy neviděli. Několik podvedených proto tuto skutečnost na jaře roku 2009 oznámilo na uherskohradišťské policii. Rozjelo se vyšetřování, během něhož vyšlo najevo, že podvedeno bylo 116 lidí, z nichž podvodníci vylákali celkem 1 355 135 korun. Uherskohradišťští kriminalisté v těchto dnech vyšetřování série podvodů uzavřeli. Muže a tři ženy obvinili ze spáchání trestného činu podvodu ve spolupachatelství, za což jim ze zákona hrozí až osm let vězení.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

11.3.2011

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.