16.6.2010 | Aktuality

Již sedmnáctý ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto začal v pondělí 14. června příjezdem řezbářů nejen z Česka, ale i Slovenska a Polska, kteří budou tvořit v rámci řezbářského sympozia. Festival s názvem Kunovské léto vznikl v roce 1994 z iniciativy bývalých členů folklorního souboru Kunovjan. Snahou bylo vytvoření nové tradice, při níž by byla prezentována dětská folklorní činnost souměstí Uherské Hradiště - Kunovice - Staré Město. Festival se koná pravidelně třetí týden v červnu, vždy týden před nejvýznamnějším folklorním festivalem ve Strážnici. Organizátorem festivalu je občanské sdružení Kunovjan. Za dobu existence festivalu se jej zúčastnily více než tři stovky dětských kolektivů z České republiky, Slovenska, Polska, Litvy, Lotyšska, Ruska, Maďarska, Makedonie, Srbska, Armenie, Řecka, Chorvatska, Itálie, Bulharska, Mexika, Turecka, Konga a řada dalších neprofesionálních i profesionálních souborů, muzik a umělců. Festival si brzy získal mezinárodní uznání. Světové valné shromáždění CIOFF (Mezinárodní rada organizátorů folklorních festivalů a lidového umění) přijalo v říjnu roku 2004 jednomyslným rozhodnutím MDFF Kunovské léto mezi členy festivalů CIOFF.

Podrobný program festivalu naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

16.6.2010

  • rodinné centrum Akropolis hledá dobrovolníky kteří by chtěli této neziskové organizaci pomoci a zároveň se něco nového přiučit (péče o děti, propagace a výzdoba centra, pořádání akcí, klubová činnost atd.)? 
  • v neděli 24. února 2013 se v Klubu kultury koná od 15 hodin Nedělní čaj s UH SENIOR BANDEM? 
  • tradiční benefiční Kloboukový bál Diakonie ČCE - střediska CESTA se letos uskuteční v sobotu 23. března 2013 v sále uherskohradišťské Reduty? 

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>