16.6.2010 | Aktuality

Již sedmnáctý ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto začal v pondělí 14. června příjezdem řezbářů nejen z Česka, ale i Slovenska a Polska, kteří budou tvořit v rámci řezbářského sympozia. Festival s názvem Kunovské léto vznikl v roce 1994 z iniciativy bývalých členů folklorního souboru Kunovjan. Snahou bylo vytvoření nové tradice, při níž by byla prezentována dětská folklorní činnost souměstí Uherské Hradiště - Kunovice - Staré Město. Festival se koná pravidelně třetí týden v červnu, vždy týden před nejvýznamnějším folklorním festivalem ve Strážnici. Organizátorem festivalu je občanské sdružení Kunovjan. Za dobu existence festivalu se jej zúčastnily více než tři stovky dětských kolektivů z České republiky, Slovenska, Polska, Litvy, Lotyšska, Ruska, Maďarska, Makedonie, Srbska, Armenie, Řecka, Chorvatska, Itálie, Bulharska, Mexika, Turecka, Konga a řada dalších neprofesionálních i profesionálních souborů, muzik a umělců. Festival si brzy získal mezinárodní uznání. Světové valné shromáždění CIOFF (Mezinárodní rada organizátorů folklorních festivalů a lidového umění) přijalo v říjnu roku 2004 jednomyslným rozhodnutím MDFF Kunovské léto mezi členy festivalů CIOFF.

Podrobný program festivalu naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

16.6.2010

Nedá mi, abych se s Vámi nepodělil o svou první delší návštěvu v Uherském Hradišti a jeho blízkém okolí. Jsou to už léta nazpět, kdy mě moje přítelkyně, jež zde strávila dětství, pozvala na proslulé slovácké Slavnosti vína. Ač sám mám kořeny na Hodonínsku a Kyjovsku, tak můj vztah k požitkům těchto krajů byl vždy chladnější. Co já tam vlastně budu dělat? Víno? Slivovice? No ani náhodou.

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>