26.3.2011 | Aktuality

V sobotu 26. března se koná celosvětový happening na podporu ochrany klimatu v podobě tzv. Hodiny Země. Letos se ho účastní více než 130 zemí celého světa, kde světla zhasnou na hodinu od 20.30 hodin tisíce měst a miliony domácností. K akci se připojuje i Česká republika, a to asi stovka měst, čtyřicítka firem a tisíce domácností. Města Uherské Hradiště ani Kunovice se k akci nepřipojila, naopak veřejné osvětlení zhasnou ve Staré Městem či nedalekých Košíkách. Obec Tupesy vypne na hodinu veřejné osvětlení u školy.

Tato symbolická akce má dát politikům najevo, že desítky milionů lidí po celém světě považují změnu klimatu za nejpalčivější problém dnešní doby. Proto požadují, aby politici celého světa okamžitě přijali opatření vedoucí k radikálnímu snížení emisí skleníkových plynů, čímž by došlo k zamezení nejhorších katastrof plynoucích z probíhající změny klimatu. Předpokládá se, že ten, kdo se k celosvětové Hodině Země připojí, nešetří energii jen tu jednu hodinu v roce, ale že se snaží snížit svou spotřebu trvale.

Hodinu Země pořádá největší světová ochranářská organizace (WWF), která v roce 2010 oslovila Český svaz ochránců přírody, aby akci koordinoval v Česku. Konkrétní organizační práci má na starost základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica, která se rozhodla v organizaci akce pokračovat i v dalších letech. Akce se v tomto roce koná také jako součást projektu ČSOP Veronica s názvem Zhasněte a uvidíte.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

26.3.2011

V neděli 17. února 2013 se v popovickém Amfíku Bukovina koná od 14.30 do 18 hodin v pořadí druhé ROLLER DISCO. K jízdě na in-linech i bruslích dvouřadých bude ve vytápěné hale stylově vyhrávat hudba. Dále bude možno zakoupit teplé nápoje a další občerstvení. Vstup na dráhu vás přijde na 30 korun. 

24.8.2012

Na vinařských slavnostech v Polešovicích konajících se v sobotu 25. srpna 2012 v multifunkčním zařízení při místní základní školy proběhne v sobotu 25. srpna 2012 mimo jiné i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2012“. Dále je do areálu připraven bohatý kulturní program, degustace všech vín přihlášených do soutěže či ochutnávka potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a BIO vín. 

?>
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.
Nacházíte se v archivní části webu, aktuální verze je nyní zde.