26.3.2011 | Aktuality

V sobotu 26. března se koná celosvětový happening na podporu ochrany klimatu v podobě tzv. Hodiny Země. Letos se ho účastní více než 130 zemí celého světa, kde světla zhasnou na hodinu od 20.30 hodin tisíce měst a miliony domácností. K akci se připojuje i Česká republika, a to asi stovka měst, čtyřicítka firem a tisíce domácností. Města Uherské Hradiště ani Kunovice se k akci nepřipojila, naopak veřejné osvětlení zhasnou ve Staré Městem či nedalekých Košíkách. Obec Tupesy vypne na hodinu veřejné osvětlení u školy.Tato symbolická akce má dát politikům najevo, že desítky milionů lidí po celém světě považují změnu klimatu za nejpalčivější problém dnešní doby. Proto požadují, aby politici celého světa okamžitě přijali opatření vedoucí k radikálnímu snížení emisí skleníkových plynů, čímž by došlo k zamezení nejhorších katastrof plynoucích z probíhající změny klimatu. Předpokládá se, že ten, kdo se k celosvětové Hodině Země připojí, nešetří energii jen tu jednu hodinu v roce, ale že se snaží snížit svou spotřebu trvale.

Hodinu Země pořádá největší světová ochranářská organizace (WWF), která v roce 2010 oslovila Český svaz ochránců přírody, aby akci koordinoval v Česku. Konkrétní organizační práci má na starost základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica, která se rozhodla v organizaci akce pokračovat i v dalších letech. Akce se v tomto roce koná také jako součást projektu ČSOP Veronica s názvem Zhasněte a uvidíte.

 

Napsat komentář

Vaše jméno:

Text komentáře:
opište text z obrázku:

26.3.2011

Je plesová sezóna a tož sme sa vypravili na hasičský. Jak sme sa oblékali, tož můj muž naráz pravil, že už to tak dalej nejde, že sa už pomáli nevejde do plesového obleka a že mosí schudnút. Tož sláva, pomyslela sem si, lebo aj mně by sa nějaká dietka zešla. Po cestě sme vymýšlali, jaké jídla budeme vařit a bez kerých sa budeme moset obejít.

16.4.2012

Po delší době Vás všechny na Slovácku srdečně zdravím a přicházím s novým tématem určeným právě pro Vás. Stejně jako já okolo sebe určitě hromadíte různé krabičky, přístroje a jiná zařízení, jež pro naši pohodlnost ovládáme dálkovým ovladačem. Proto se nám může stát, že v nepřeberné hromadě „ovládátek“, která se nám na konferenčním stolku kupí, nemůžeme najít ten správný. V lepším případě ho tedy najdeme, ale on si postaví hlavu a nefunguje. Mnohokrát jsem se již setkal s dotazem, jak nastavit levnější typy univerzálního dálkového ovládání, které bylo zakoupeno v supermarketech, u různých vietnamských trhovců apod.

?>